Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Potvrzeno. U Marksové bude náměstkyní sociální pedagožka Hanzlíková

Česko

  11:21
PRAHA - Ministerstvo práce a sociálních věcí potvrdilo, že se třetí náměstkyní za hnutí ANO stane sociální pedagožka Jana Hanzlíková. Není však zatím jasné, jakou sekci na ministerstvu, které vede Michaela Marksová Tominová (ČSSD), dostane na starosti.

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. foto: Michal Šula, MAFRA

Kdo je Jana Hanzlíková?

Sociální pedagožka Jana Hanzlíková vystudovala na Univerzitě Hradec Králové pedagogickou fakultu. Má čtrnáct let praxi v práci s dětmi a osobami se zdravotním postižením. V současné době pracuje jako systemická terapeutka a poradce v oblasti školství a sociální oblasti. Je také členem Krajské národní rady osob se zdravotním postižením v Pardubicích.

Psycholožka Jana Hanzlíková.

Psycholožka Jana Hanzlíková.

"O paní Hanzlíkové se jedná. Zatím není jasné, do jaké sekce půjde. Předběžně vám ji ale potvrdit mohu," řekla serveru Lidovky.cz Miluše Trefancová z tiskového oddělení MPSV.

Co přesně bude mít Hanzlíková na ministerstvu na starosti, se ještě nerozhodlo. "To je zatím předčasné říkat," prohlásila Trefancová.

Ministryně Michaela Marksová Tominová z ČSSD bude mít ve vedení ministerstva třetí ženu. Už v minulých dnech se náměstkyněmi staly Zuzana Jentsche Stöcklová a Iva Merhautová. MPSV tak bude ministerstvem s největším zastoupením žen ve vedení. Celkem je na ministerstvu šest náměstků.

Minulý týden serveru Lidovky.cz Hanzlíková potvrdila, že jedná s ministryní Marksovou (více čtěte ZDE). V jaké sekci by mohla úřadovat, ale odmítla spekulovat.

Autor: