Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Považuji za nemravnost, že všichni volili sami sebe, říká Táňa Fischerová

Česko

  16:47
PRAHA - Táňa Fischerová se podle očekávání do dalších bojů o Hrad nezapojí. Se ziskem 3,22 procenta skončila na sedmém místě. Za určité vítězství ale považuje, že porazila stranického kandidáta ODS Přemyslava Sobotku a mediálně známou Janu Bobošíkovou.

Táňa Fischerová, neúspěšná kandidátka na post prezidenta ČR foto: Lidové noviny

Lidovky.cz: Na konci kampaně na vás byl vyvíjen tlak, abyste odstoupila ve prospěch některého z ostatních kandidátů. Vy jste to odmítla s tím, že by to byl podvod na voliče. Nepřijde vám vaše rozhodnutí - volit někoho jiného než sebe - svým způsobem také jako podvod na voličích?

Ne. Považuji za nemravnost, že všichni volí sami sebe. To je tím, že se všichni soustředí jen na výkon a na statistiky. Člověk nemá přece volit sebe, to musí udělat ostatní. Já jsem pro to v průběhu kampaně udělala maximum. Ztratila jsem tím tři měsíce života, jezdila jsem po republice. Nasadila jsem sebe. Ale přece se nebudu volit - vždyť je to na hlavu!

ČTĚTE VŠE O PREZIDENTSKÉ VOLBĚ:

Lidovky.cz: Byla jste poslankyní, kandidovala jste na prezidentku. Budete se i nadále angažovat v politice?

Jsem předsedkyní Klíčového hnutí a nepochybně půjdeme také do dalších parlamentních voleb. Takže náš program a naše myšlenky budou slyšet ve společnosti i nadále. Myslím si, že se i díky mojí kampani začalo o našem hnutí více mluvit.

Lidovky.cz: Narozdíl od kampaně Karla Schwarzenberga se do vaší kampaně nezapojilo tolik známých osobností a to přesto, že mezi vašimi známými mnoho takových lidí je. Proč?

To souvisí s mým pojetím politiky. Nechtěla jsem svou kampaň stavět na nějakých VIP osobnostech. Nesmírně jsem si cenila lidí, kteří se zapojili sami od sebe. Nikoho jsem ale nechtěla do kampaně nutit.

Táňa Fischerová přišla vhodit hlas svému kandidátovi. Byl jím buď Dientsbier nebo Roithová.

Táňa Fischerová přišla vhodit hlas svému kandidátovi. Byl jím buď Dientsbier nebo Roithová.

Lidovky.cz: Koho podpoříte ve druhém kole?

To budu zvažovat až po definitivních výsledcích. Je docela možné, že nikoho. 

Lidovky.cz: A až výsledky budou jisté, podpoříte svého favorita otevřeně?

Uvidím, kdo bude ve druhém kole.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat