3. června 2013 12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Povodně jinak: místo pytlů s pískem vzali do ruky surfy a lehátka

Zvýšené hladiny řek využili příznivci wakeboardingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvýšené hladiny řek využili příznivci wakeboardingu. | foto: youtube.com

PÍSEK Pro některé tragédie, pro další příležitost k recesi s kapkou adrenalinu. Povodně pustošící Čechy se staly příležitostí k tomu předvést svůj smysl pro humor a vytáhnout nafukovací lehátka nebo surfovat na vlnách rozbouřených řek. Hazard při raftování na rozvodněné Berounce se však nevyplatil vodákům u Hlásné Třebáně. Zachránil se pouze jeden, po zbylých dvou pátrá policie.

Velká voda už si vyžádala několik lidských životů a stovky rodin musely být evauovány ze svých domovů. Recesisté z Písku se však rozhodli využít zaplavených ulic k nevšední zábavě. Vytáhli nafukovací lehátko s pádlem a nechali se unášet proudem.

Divoký kousek z jižních Čech není jediným videem, které se šíří sociálními sítěmi. V Písku se totiž v neděli odehrála i další adrenalinová zábava v podobě wakeboardu zapřaženého za jedoucí automobil.

Netradiční úlovek surfařů krotících vlny u jezu na Berounce v Hýskově zaslal v neděli do redakce také čtenář serveru Lidovky.cz. "Večer jsme šli zkontrolovat aktuální stav vody v Berounce v Hýskově na jezu. Při našem příchodu jsme nevěřícně sledovali skupinu tří německy mluvících mužů, kteří se oblékali do neoprenu a vytahovali z auta surfová prkna," popsal čtenář Sýkora.

Pro někoho jsou povodně doslova radostí.

Pro někoho jsou povodně doslova radostí.

Čtenář Viktor Sýkora zaslal fotografie netradičního úlovku.

Čtenář Viktor Sýkora zaslal fotografie netradičního úlovku.

Podle něj si surfaři počínali poměrně zkušeně. "Zcela jistě to nedělali poprvé, protože zakrátko byli na břehu a situace se opakovala. Po chvíli se jim skutečně dařilo na jezu surfovat. Asi po půl hodině přijela hlídka policie ČR. Surfaři reagovali tím, že se přemístili na druhý břeh, kam nakonec dorazila druhá hlídka, která jim zabránila v pokračování," dodal Sýkora. "Surfování probíhalo asi 30 minut, dokud ho neukončil příjezd policie ČR," dodal čtenář.

Podrobnou on-line reportáž sledujte zde:

Hazard na rozbouřené vodě může ale skončit špatně. Tři raftaři na Berounce u Hlásné Třebáně vypadli v sobotu v noci z gumového člunu. Na břeh se podařilo dostat pouze jednomu z nich. Po dvou dalších pátrá policie. Dosud už záplavy v Česku připravily o život pět lidí.

mevMartin Nevyhoštěný

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?