Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

POVOLEBNÍ VYJEDNÁVÁNÍ

Česko

* Brno-Černovice a Brno-Tuřany: V Brně-Černovicích čekají na výsledky rozhovorů na velké brněnské radnici. Podle ní se rozhodnou i další strany. Černovická ODS a TOP 09 čekají, jak dopadne velká radnice, potvrdila jednička černovické ČSSD Mirka Wildmannová. Obdobná situace je podle starosty Miroslava Dorazila (ODS) v Brně-Tuřanech.

* Brno-Kohoutovice: Jedna z čtvrtí s pokračující velkou koalicí ČSSD a ODS s „prohozenými“ rolemi, starostou bude Petr Šafařík (ČSSD).

* Brno-Líšeň: Jednání v městské části Brno-Líšeň je zablokované, bude se čekat na vyhodnocení volební stížnosti. V jednom z okrsků údajně volební komise spočítala hlasy kandidátům, ale nikoli stranám. Podle Jiřiny Belcredi z Líšeňského bloku to jejich stranu možná připravilo o 3000 hlasů, což mohlo změnit poměr sil.

* Brno-Řečkovice a Mokrá Hora: Bude pokračovat velká koalice ČSSD s ODS, jen si tam starosta a místostarosta vymění posty. V čele čtvrti stane Marek Viskot (ČSSD).

* Brno-Židenice: V brněnských Židenicích se k současné koalici ODS se zelenými připojí ČSSD. Lídr ČSSD Karel Bernášek uvedl, že těsně vyhráli, respektují však situaci, takže v čele městské části zůstane Roman Vašina (ODS).

* Boskovice: Koalici utvořili ODS, lidovci, Sdružení SNK-ED, Sportovci pro Boskovice, TOP 09 a Nezávislí kandidáti Prosperita Boskovic.

Vítězná ČSSD tak je v opozici.

* Jihlava: Koalici v Jihlavě utvoří ČSSD, ODS a KDU-ČSL. V městské radě bude mít ČSSD a ODS pět křesel, lidovci jedno.

Primátorem bude opět Jaroslav Vymazal (ODS). V opozici zůstane vedle KSČM a TOP 09 také uskupení Krásná Jihlava. Představitelé vznikající koalice informaci oficiálně nepotvrdili, odkázali na dnešní tiskovou konferenci. Dosud v Jihlavě vládla stejná koalice doplněná o Stranu zelených.

* Kuřim: Na místo starosty Kuřimi se pravděpodobně po letech vrátí Igor Poledňák - dříve tam byl v barvách ODS, nyní kandidoval za sdružení Občané, důvěřujme sobě. V koalici se tam kromě tohoto sdružení spojí také ČSSD, KDU-ČSL, SNK ED a NK a jeden člen ODS.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!