Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dálnici z Brna na Bratislavu krátce uzavřel požár auta, provoz už je obnoven

Požár auta zastavil provoz na dálnici D2. (29. září 2023) foto: HZS Jihomoravského kraje

Dálnici D2 v pátek po deváté hodině uzavřel požár osobního auta. Nehoda se stala na 12. kilometru ve směru z Brna do Bratislavy. Informovali o tom hasiči na síti X. Z důvodu technické závady se vzňal osobní automobil v odstavném pruhu, událost se obešla bez zranění. Před jedenáctou hodinou už byl provoz zcela obnoven.
  10:00aktualizováno  11:13

Z dosud neznámých příčin hořel osobní automobil BMW, policie přijala oznámení krátce po deváté hodině ranní. „Při likvidaci požáru jednoho osobního auta v odstavném pruhu jsme nasadili dva vodní proudy. Událost je bez zranění,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Dálnice ve směru na Bratislavu byla v místě požáru na 10 minut uzavřena, řidiči ji opouštěli sjezdem na Blučinu. Hasiči v 9.30 uvolnili provoz v jednom jízdním pruhu dálnice. V 10 hodin na síti X oznámili, že je požár zlikvidován a jednotky se připravují k odjezdu.

„Příčinou požáru byla technická závada. Vzniklá škoda je předmětem dalšího šetření,“ uvedli hasiči.

Krátce před jedenáctou hodinou policie oznámila obnovení provozu.

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...