21. října 2017 10:35, aktualizováno  14:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár haly s plasty na Kladensku zřejmě napáchal škodu 100 milionů korun

Zásah hasičů - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah hasičů - ilustrační foto. | foto: HZS Pardubického kraje

Kladno Hasiči v sobotu pokračovali v likvidaci požáru v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku. Plameny dostali pod kontrolu v noci a v sobotu požár dohašovali. Zásah by měl skončit kolem 15:00, poté bude nutné místo hlídat. Škoda zřejmě stoupne na 100 milionů korun. Dva hasiči při likvidaci požáru utrpěli lehké zranění, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Vyšetřovatelé zatím nemohou na místo, a tak ještě nestanovili příčinu. Předpokládají, že požár mohl vzniknout od nedopalku. Škoda bude podle Kerekové vyšší i kvůli tomu, že nad třídírnou odpadů je další provoz, kde jsou citlivé technologie. Podle dostupných informací by mělo jít o výrobu očních čoček a nitroděložních tělísek.

Zranění při zásahu utrpěl jeden profesionální a jeden dobrovolný hasič. „Profesionální hasič má popáleniny na ruce a vrátil se zpátky k zásahu. Dobrovolný má zraněné rameno,“ uvedla mluvčí.

Na místě ráno zasahovalo šest desítek hasičů. Požár likvidují pomocí speciálního nakladače ze Zbirohu, který hořící odpady rozebírá a vyváží ven z haly, kde se prolévají vodou. Podle Kerekové jde o náročný zásah. „Jak to nakladač odebere a pustí k tomu vzduch, tak se to bohužel znovu rozhoří,“ uvedla. Kolem 14:00 byli hasiči stále na místě a pokračovali v práci. Zásah se ale podle Kerekové již chýlí ke konci a kolem 15:00 by požářiště mělo být předáno dobrovolné jednotce, která ho bude dál hlídat. „Budeme je muset dnes i v neděli střídat. Hlídat by to měli do pondělního dopoledne,“ dodala Kereková.

O požáru dostali hasiči zprávu v pátek kolem 18:30. Oheň vypukl na třídicí lince, její pracovníci provoz opustili před příjezdem hasičů. Na místo podle Kerekové přijela i jednotka z Kamenice, která odebrala vzorky vody stékající do potoka a podrobí je rozboru.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz