22. prosince 2016 9:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár kamionu s auty na Černém mostě poškodil most, škoda se odhaduje kolem 5 milionů korun

Požár se stal u nájezdu na hradeckou dálnici D11 v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár se stal u nájezdu na hradeckou dálnici D11 v Praze. | foto: HZS Praha - Leos Kučera

PRAHA Požár kamionu převážejícího osobní auta uzavřel ve čtvrtek brzo ráno na Pražském okruhu nájezd na hradeckou dálnici D11 ve směru od mladoboleslavské D10. Oheň způsobil škodu odhadem za pět milionů korun, rozšířil se od kola kamionu. Řekl to zástupce velícího důstojníka pražských hasičů Jaromír Piesch.

Most, po kterém nájezd vede, mohl být poškozen požárem. Statik most posoudil a povolil jeho zprovoznění, dodala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Silnice se znovu otevřela kolem 14:15

Kamion s pražskou poznávací značkou hořel pod nadjezdem. Požár byl ohlášen krátce před 4:00, nikdo při něm nebyl zraněn. Hasiči museli z kamionu vynést propanbutanovou láhev, uvedl Piesch. „Z osmi aut, která převážel, bylo šest totálně zničeno požárem, dvě se podařilo uchránit,“ dodal.

Podle zástupce hasičů se mohl oheň rozšířit od přehřátých brzd. „Podle prvotních informací požár vznikl v důsledku technické závady jedné z pneumatik,“ uvedla Zoulová.

Při požáru nikdo nebyl zraněn, hasiči museli z kamionu vynést propanbutanovou láhev, uvedl Piesch. „Z osmi aut, která převážel, bylo šest totálně zničeno požárem, dvě se podařilo uchránit,“ dodal.

Na místo vyjely profesionální jednotky ze Satalic, Strašnic, Holešovic a...
Hasiči krotili oheň i pěnou.

Podle zástupce hasičů oheň zřejmě poškodil i vozovku, rozsah škod zjišťují pracovníci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Vlivem požáru došlo s největší pravděpodobností k poškození mostu, takže na místo bude muset přijet statik. Zprovoznění mostu se protáhne,“ řekla Zoulová. Osobní auta mohou uzavírku objet přes kruhový objezd u obchodu Ikea. „Pro nákladní auta bude lepší, když pojedou po okruhu,“ doporučila policejní mluvčí.

Policie z nájezdu odkláněla dopravu, protože bylo podezření, že oheň poškodil most a v něm uložené kabely. „Na místo byl proto přivolán statik, který situaci odborně zhodnotil a doporučil její zprovoznění,“ řekla k silnici Zoulová. Auta mohla uzavírku objet přes kruhový objezd u obchodu Ikea.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.