Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyhořela prodejna zahradní techniky v Tehovci u Prahy, škoda je kolem 60 milionů

Česko

  8:09aktualizováno  19:34
Od středečního večera likvidovali hasiči požár prodejny se zahradní technikou v Tehovci u Prahy. Zásah skončil ve čtvrtek večer. Nikdo nebyl zraněn, příčina požáru se vyšetřuje. Škody se předběžně odhadují na desítky milionů korun.

Hasiči ve čtvrtek pokračovali v likvidaci požáru, postupně snížili stupeň poplachu z nejvyššího čtvrtého na první a dohašovali ohniska. Na místě také pracovali vyšetřovatelé. Odpoledne už většina jednotek odjela. V podvečer se hasiči měli po kontrole rozhodnout, jak budou postupovat dál. „Příčina je zatím v šetření. Jedna dobrovolná jednotka zůstává na místě do rána,“ uvedla mluvčí.

Společnost Hecht v prohlášení uvedla, že prodejna v Tehovci je kvůli požáru místního skladu na nezbytně nutnou dobu uzavřena. „Usilovně pracujeme na jejím znovuotevření,“ uvedla firma. Zákazníci podle ní mohou využít dalších 80 prodejen Hecht na jiných místech.

Hasiči k hořícímu objektu vyjížděli ve středu kolem 18:30. Kouř byl večer vidět z dalekého okolí. Při požáru nebyl nikdo zraněn ani se nenadýchal kouře, bez zranění se obešel i noční zásah, takže přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby z Říčan mohla být odvolána.

Požár zasáhl střešní prostor přibližné s rozlohou 30krát 20 metrů, střechou se rychle šířil. Před 19:30 hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Po 22:00 nechal velitel zásahu vyhlásit zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu a povolal další techniku a hasiče, aby se v práci mohli střídat. Vodu hasiči čerpali z požární nádrže v Tehovci a později také z rybníku Požár v Louňovicích.

Před 23:00 už mohli hasiči z přízemí budovy začít vynášet zboží na místo střežené policií. Měření množství škodlivin v ovzduší nezjistilo překročení hygienických limitů. Po lokalizaci požáru kolem 23:15 se mohli někteří z téměř 200 zasahujících hasičů začít vracet na základny. Dnes před 11:30 hasiči stupeň požárního poplachu snížili na základní úroveň.

Autoři: ,

Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem
Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem

Mleté maso propracujeme rukama, dochutíme pepřem, solí a mletou paprikou. Důkladně vmícháme nadrobno nakrájenou cibuli. Necháme odležet v chladu.