Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po požáru v zahradní kolonii v Ústí našli čtyři mrtvé, včetně dvou dětí

Česko

  9:51aktualizováno  17:01
V sobotu ráno vyjížděli hasiči k požáru domku do zahradní kolonie v Předlicích v Ústí nad Labem. Na místě nalezli čtyři lidi bez známek života, včetně dvou dětí. Případ si převzali kriminalisté, na místo se vrátí v neděli.

„Ohledání místa činu pro dnešek skončilo. Kriminalisté se zítra na místo vrátí i s příslušníky Technického ústavu požární ochrany,“ sdělila iDNES.cz krajská mluvčí Veronika Hyšplerová. Zároveň potvrdila, že mezi mrtvými jsou dvě děti. K totožnosti mrtvých se dále nevyjádřila.

Po poledni policie na Twitteru informovala, že na místě je soudní lékař a psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů.

Původní informace policie i hasičů hovořily o třech mrtvých, nicméně později se ukázalo, že hasiči při bližším ohledání místa nalezli čtvrtého mrtvého člověka.

„Požár nám byl nahlášen v 7:50. Na místo jsme vyslali čtyři jednotky. Objekt, kterým je větší zahradní chatka, byl při jejich příjezdu silně zasažen ohněm. Při hasebních pracích a průzkumu místa byly nalezeny čtyři osoby bez známek života. Požár jsme lokalizovali v 9:40,“ řekl iDNES.cz mluvčí hasičů Petr Pelikus.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!