Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku: Požár, při kterém uhořel student a učitelka, způsobil do trávy odhozený nedopalek

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 24.4.2016 7:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Strnadova 24.4.2016 7:00

Kolik už bylo i požárů trávy kolem silnic, protože lidé odhazují nedopalky z aut... Bohužel loni v červnu bylo hodně sucho. Kouření je zlozvyk, který pokud není dělán ohleduplně, může obtěžovat mnoho lidí kolem. Zákaz kouření na zastávkách už zas nefunguje. Nápisy jsou strhané a lidé tam kouří a hází žhavé nedopalky všude kolem. Bohužel viníka těžko dohledají.

Š. Apolen 23.4.2016 16:48

Viděl bych to spíš, na odhozený nedopalek uvnitř dřevěné vestavby. Tam se mohl nashromáždit organický prach a pavučiny a od nich chytit přeschlá prkna. Pokud kouřili marjánu, z té by mohl být dost velký oharek.

P. Čech 23.4.2016 8:19

Docela by mne zajímalo, jak hasiči zjistí, že příčinou požáru je nedopalek. Logicky, pokud skutečně nedopalek způsobí rozšíření požáru na okolí, sám zcela shoří, aniž ba po něm mohl zůstat nějaký neshořelý kousek. Připomíná mi to skutečnost, které jsem byl svědkem. Na poli shořel stoh slámy. Hasiči ve vzdálenosti cca 200 m od shořelého stohu utvořili rojnici a jali se prohledávat pole směrem k tomuto stohu. Asi 100 m od stohu jeden z nich náhle vykřikl : "Ha"!". Zvedl z trávy nedopalek a prohlásil, že stoh zapálili nezodpovědní kuřáci. Nepřipadá vám to směšné?

V. Hamáček 23.4.2016 8:50

čoveče ty jseš taky "odborník" na všechno...... za prvé oheň hoří vzhůru, takže vajgly nebo jejich ohořelé zbytky klidně mohli po požáru najít. Odkud se oheň šířil, najdou hasiči vždy. A pak už stačí vylučovat jen ostatní příčiny. Elektrika asi v té trávě nebyla, takže lze vyloučit zkrat, že? Atd. Atd.

P. Čech 23.4.2016 9:12

V y jste, pane Hamáčku, V y jste. Husy jsem s Vámi nepásl.

D. Řeháček 23.4.2016 16:17

A jsme u toho. "Elektrika asi v té trávě nebyla".

A co když byla?

Š. Apolen 23.4.2016 16:50

Pane Řeháčku. Nejste předškolní dítě ? Ty mají ve zvyku : "A co když ".

D. Řeháček 23.4.2016 16:52

A co když jsem?

Š. Apolen 23.4.2016 16:35

Mě to směšné připadá. Několikrát jsem se pokoušel na zahradě podle plotu vypálit trávu. Zapaloval jsem ji sirkou. Pokaždé shořelo pár stébel a uhasla. Možná jste viděli rozdělávání ohně dvěma dřívky nebo křesadlem. Vytvořené uhlíky nasypou do hnízdečka z velmi jemného troudu. Co to dá foukání, ale ne příliš silného, aby jste oheň neodfoukli. Plamínek je třeba velmi lehce "přikrmovat", abyste ho neudusili. Cigaretu by tedy musel velmi rozžhavit a hodit ji přímo do hromádky plev a odrolků. Ještě by musel foukat velmi příhodný větřík.

P. Stepanek 23.4.2016 0:01

vidim to dnes a porad, prasata co kouri, hazou vajgly do travy, na chodniky, jeste jdou k autobusu, v drzce dotahujou a na posledni chvili pred zavenim dveri odhazujou horici... a kolikrat jsem videt odhazovat z jedouciho auta... dobytek, tohle vubec ale vubec neprekvapi

P. Čech 23.4.2016 8:22

Zvířata, která zde jmenujete připomínáte sám. Tím, že se neslušně vyjadřujete o jiných lidech. Všechno s jedním rozdílem. Ona zvířata jsou užitečná, na rozdíl od Vás. Připomínám, že jsem nekuřák.

P. Stepanek 23.4.2016 9:52

Rici pravdu o praseti nemuzu, poslyste pane vy jste ale povedene kvitko, pred 89 vas vidim na nastenkare, taky bylo treba vse lakovat na ruzovo, hlavne mlcet pravda boli.

P. Čech 23.4.2016 15:37

Říkat si můžete co chcete, ale slušně. Pokud se týče Vašeho hodnocení mé osoby, potom vězte, že se tragicky mýlíte. Pokud považujete za pravdu to, že nazýváte třetinu dospělých občanů prasaty a dobytkem, potom to zásadně vypovídá něco o Vás. Nic jiného jsem neřekl.Ač sám nekuřák, nikdy bych si nedovolil nazvat kuřáky prasaty a dobytkem.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...