10. září 2017 9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár rodinného domu v Havřicích způsobil škody za pět milionů korun

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Rozsáhlý požár zasáhl 9. září odpoledne rodinný dům v části Uherského Brodu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozsáhlý požár zasáhl 9. září odpoledne rodinný dům v části Uherského Brodu v... | foto: ČTK

Uherský Brod Sobotní požár rodinného domu v části Uherského Brodu v Havřicích způsobil škodu odhadem za pět milionů korun. Oheň zlikvidovali hasiči až po sedmi hodinách před půlnocí, řekl dnes ČTK jejich mluvčí Libor Netopil. Oheň zničil celý rodinný dům, bývalou autodílnu a část přístaveb. Majitel domu byl popálen, ošetřen musel být na místě i zasahující dobrovolný hasič. Příčinou požáru je zřejmě nedbalost. Okolnosti požáru se i nadále vyšetřují.

K ohni hasiči vyrazili kolem 16:15. Na místě zasahovalo 12 jednotek, vyhlášen byl druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Hasiči na místě pracovali až do 23:30. „Podle prvotních odhadů se požárem způsobená škoda pohybuje okolo pěti milionů korun. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v milionové hodnotě. Vyšetřovatelé dále prověřují verzi nedbalostního jednání, které pravděpodobně stálo za vznikem celé události,“ uvedl Netopil.

Požár zasáhl celý objekt rodinného domu společně s bývalou autodílnou a část přístaveb ve dvoře objektu. V době příjezdu hasičů již zasáhly plameny obytnou část domu a střechy. „Zásah jim mimo silného zakouření komplikovala i postupná destrukce střešních a stropních konstrukcí. Pohyb jim také znesnadňovalo velké množství různých materiálů a zařízení, které se nacházely prakticky ve všech prostorách. Z důvodu bezpečnosti hasičů musel velitel zásahu zakázat pohyb v interiéru objektu. I přes všechny komplikace se hasičům podařilo uchránit před plameny sousední řadový dům a další přístavby a objekty ve dvoře,“ doplnil mluvčí.

Kromě hasičů na místě zasahovali také policisté, kteří řídili dopravu v okolí místa zásahu a pracovníci pohotovostní služby, kteří odpojili ohrožené elektrické vedení. Na místo museli hasiči dopravit celkem 14 cisteren a automobilový žebřík.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz