Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Požár v Olomouci vyšetřuje policie. Škoda je minimálně pět milionů korun

Česko

  9:17aktualizováno  11:04
V Olomouci-Chválkovicích hořel v sobotu dopoledne rodinný dům. Tři lidé se nadýchali zplodin a skončili v péči záchranářů. Na místě zasahovalo zhruba 50 hasičů ze šesti profesionálních a dobrovolných jednotek. Škoda je minimálně pět milionů korun. Případ vyšetřuje policie.

„V sobotu 1. dubna jsme krátce po druhé hodině ranní přijali oznámení o požáru rodinného domu v Olomouci. Během pouhých tří minut od oznámení se k domu, který byl již zasažen rozsáhlým požárem, dostavila hlídka policistů pohotovostního a eskortního oddělení,“ uvedla krajská mluvčí policie Petra Vaňharová.

Policisté zjistili, že v hořícím domě se nacházejí lidé a vydali se jim na pomoc. Podle jejich mluvčí s nimi navázali kontakt a hasícími přístroji ze služebních vozidel eliminovali plameny, aby se lidé mohli z domu dostat ven.

„Tím ženě a muži dopomohli opustit zasažený objekt. Další zasahující policisté zajistili evakuaci sedmi obyvatel z přilehlých domů,“ popsala Vaňharová.

Hasiči na místo vyráželi podle jejich mluvčího Radka Buryánka v 2:45. Při příjezdu prvních jednotek hořela celá střecha budovy, hrozilo zřícení konstrukcí.

„Došlo k požáru rodinného patrového domu, ve spodní části byla restaurace. Celkem byly zraněny tři osoby, které byly evakuovány před příjezdem jednotek a posléze ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou, kterou jim zavolali hasiči,“ uvedl mluvčí.

Jednotky hasičů využívaly i výškovou techniku a z důvodu velké spotřeby dýchací techniky také protiplynový automobil. „Požár je lokalizovaný, v současné chvíli je situace stabilizovaná,“ řekl ráno mluvčí. Zcela zlikvidovat požár se podařilo po sobotním poledni.

Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií.

Škoda způsobená požárem je dle mluvčího hasičů minimálně pět milionů korun. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

„V souvislosti s prověřováním okolností vzniku požáru zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, za který trestní zákoník ukládá mimo jiné trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let,“ dodala Vaňharová.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...