29. prosince 2006 10:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár v bytě ohrozil 24 lidí

BRNO Požár bytu v ulici Bořetická v Brně-Vinohradech vyhnal v noci z domu 24 lidí. Osm z nich se navíc nadýchalo zplodin. Příčinu zatím vyšetřovatelé neznají. Podle informací ČTK se oheň nejspíš rozšířil z adventního věnce.

"Hasiči museli kvůli ohni v přízemí evakuovat 12 bytů, řekl mluvčí jihomoravských hasičů. Škoda se odhaduje na 800.000 korun. Oheň likvidovalo osm zásahových vozů přibližně hodinu.

V jednopokojovém bytě bydlela třiadvacetiletá matka se dvouletou dcerou. Se spícím dítětem stihla před plameny utéci ven. "Hustý dým se rychle rozšířil do všech prostor pětipatrového paneláku," uvedl mluvčí.

Osm lidí se při požáru nadýchlo toxických zplodin a záchranáři je rozvezli do brněnských nemocnic. "Dva z nich, muž a dítě, byli ve vážném stavu a převezli jsme je na anesteziologicko-resuscitační oddělení do dětské nemocnice a Nemocnice Milosrdných bratří," řekl ředitel brněnské záchranné služby Luděk Kašparovský. Oba zraněné museli záchranáři napojit na dýchací přístroje.

Ostatní obyvatelé domu včetně rodiny s kombinovaným tělesným postižením přečkali první hodiny po evakuaci v přistaveném autobuse, nocleh jim zajistilo vedení městské části. Podle starosty Jiřího Čejky se nakonec nikdo z evakuovaných v hotelu, který jim městská část rezervovala, neubytoval. Všichni přečkali noc u příbuzných nebo známých. "Dnes ráno jsme se sešli na radnici a zjišťujeme, kdo z nich bude potřebovat náhradní ubytování v příštích dnech," řekl Čejka.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR KOMPLETACE

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 500 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz