Úterý 22. září 2020svátek má Darina 25 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně na Mělnicku zemřela jedna žena, zraněná ošetřovatelka je v nemocnici

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: ČTK

Mšeno Jedna žena zemřela ve čtvrtek brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou ošetřovatelku převezla záchranná služba do nemocnice. Hasiči evakuovali 74 klientů, z nich se ve čtvrtek nebude moci vrátit do svých pokojů podle předběžného odhadu asi 18 lidí. Vyšetřovatelé vyloučili jako příčinu požáru cizí zavinění, oheň vznikl z nedbalosti nebo technickou závadou.

Škoda byla vyčíslena na milion korun, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle twitteru policie byli další tři lidé ošetřeni na místě.

Povolán byl tým posttraumatické péče. Vyšetřování požáru nadále pokračuje, podle Gabriela se bude čekat mimo jiné na výslech zraněné vyšetřovatelky, až to umožní její zdravotní stav.

Hasiči před 5:00 vyjížděli k požáru, který zasáhl nejvyšší, čtvrté patro budovy. Zcela zničil jeden z pokojů. Požár byl zcela uhašený před 7:00. Klienti ze zasaženého patra byli převezeni do mladoboleslavské, mělnické a mnichovohradišťské nemocnice. Příbuzní ostatních seniorů postupně přijíždějí do Mšena a pokud můžou, berou si je dočasně domů.

Mšenský domov pro seniory sídlí v moderní budově postavené v roce 2003. Má kapacitu 83 lůžek.

Výběr požárů za posledních deset let, při kterých zemřeli nebo byli vážně zraněni obyvatelé domovů důchodců nebo domů s pečovatelskou službou

22. září 2010 - V domě s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou uhořela jedna z jeho obyvatelek. Požár v bytě o patro níž úmyslně založil sedmačtyřicetiletý muž, který později následkům popálenin rovněž podlehl.

16. ledna 2011 - V českobudějovickém Domově pro seniory U Hvízdala hořelo v kuchyni jednoho z bytů v pátém patře. Na místě byl nalezen mrtvý člověk.

21. října 2011 - Život osmapadesátiletého muže si vyžádal požár v domě s pečovatelskou službou v Jilemnici na Semilsku. Požár lůžkovin zřejmě způsobil nedopalek cigarety.

23. listopadu 2011 - V jednom z bytů domova s pečovatelskou službou v Karviné byl nalezen mrtvý devětašedesátiletý muž. Byt byl znečištěn sazemi a poškozen požárem.

27. ledna 2012 - Při požáru v domě s pečovatelskou službou v Luhačovicích na Zlínsku zemřela pětasedmdesátiletá žena.

31. července 2012 - S těžkými popáleninami skončil v nemocnici klient domova důchodců v pražských Dejvicích. S mužem se vzňala postel.

21. ledna 2013 - Při požáru domova s pečovatelskou službou v Příboru na Novojičínsku zemřely dvě seniorky a dalších pět lidí se zranilo. Neštěstí zavinila závada na přístroji, který zajišťuje přísun kyslíku.

7. března 2016 - Na následky požáru v domě s pečovatelskou službou v Tuněchodech na Chrudimsku zemřela v jednom z bytů osmaosmdesátiletá žena.

21. listopadu 2016 - Šestaosmdesátiletá žena nepřežila požár bytu v domě s pečovatelskou službou ve Studénce na Novojičínsku.

14. listopadu 2019 - Jedna z obyvatelek domu s pečovatelskou službou v Praze Černém Mostě zahynula při požáru, který vypukl v jejím bytě. Hasiči a policisté kvůli ohni evakuovali z osmipatrového domu na 90 lidí, z toho 40 bylo na invalidním vozíku.

13. srpna 2020 - V domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku zemřel brzy ráno při požáru jeden člověk. Jedna ošetřovatelka je zraněná a byla převezena do nemocnice. Hasiči evakuovali 74 klientů domova.

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Trápí vaše dítě suchý kašel? Vyzkoušejte s námi sirup Petit Drill, který je z 99 % přírodního původu
Trápí vaše dítě suchý kašel? Vyzkoušejte s námi sirup Petit Drill, který je z 99 % přírodního původu

Dopřejte své rodině klidný spánek. Přihlaste se k testování a objevte účinky dětského sirupu Petit Drill – přírodního léku v boji proti suchému...