16. června 2019 11:59 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár v garážích DPO způsobil škodu 22 milionů korun, sedm autobusů je nepojízdných

Celkem 12 zaparkovaných autobusů poškodil večer požár v garážích Dopravního... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celkem 12 zaparkovaných autobusů poškodil večer požár v garážích Dopravního... | foto: ČTK

Ostrava Požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Sedm autobusů je poškozeno natolik, že jsou nepojízdné. Pondělní provoz to ale neovlivní. Informovala o tom mluvčí DPO Karolína Rycková. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé policie a hasičů.

Plameny přímo poškodily sedm autobusů, dalších pět zničilo sálavé teplo. Hasiči požár likvidovali pomoci pěti vodních proudů několik hodin.

Požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů...
Požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů...

Hořet začalo v sobotu okolo 19:00. Po hodině a půl dostali hasiči oheň pod kontrolu. „Sedm autobusů poškodily přímo plameny, dalších pět sálavé teplo,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp. Dodal, že zásah komplikovaly vysoké teploty. Kvůli nim jeden z hasičů na místě zkolaboval.

Mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková řekla, že sedm poškozených vozů je nepojízdných. „Naše pondělní spoje to ale nijak neovlivní. Vyjedeme podle jízdních řádů,“ řekla.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!