Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Požár v lyžařském areálu na Šumpersku způsobil škodu 4,5 milionů korun

Česko

  8:42
ŠUMPERK - Škodu ve výši 4,5 milionu korun způsobil požár, který v noci na pátek zachvátil zázemí areálu pod lyžařským vlekem ve Stříbrnicích na Šumpersku. Oheň zasáhl dva objekty, s plameny bojovali hasiči celou noc, řekla jejich mluvčí Vladimíra Hacsiková. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčiny zjišťuje vyšetřovatel.

Hasičský zásah - ilustrační snímek foto: @HZS hl. m. Prahy, Milan Pacík

K požáru vyjeli profesionální hasiči i dobrovolné jednotky z okolí v pátek v 0:35. „Když jednotky přijely na místo, byl celý objekt v plamenech. Byl vybudován jako zázemí u vleku, ve kterém byla kancelář, sociální zařízení a dílna na seřizování a broušení lyží. Rozměry stavby byly pět krát 40 metrů, celá byla zateplená na míru vyráběnými balíky slámy a obložená dřevem,“ uvedla mluvčí hasičů.

Před příjezdem hasičů se pokoušel s plameny bojovat hasicím přístrojem soused. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik proudů vody, během likvidačních prací rozebírali konstrukce a dohašovali ohniska požáru.

„Majitel zajistil těžkou techniku, která hasičům pomáhala v rozebírání slaměné izolace a usnadňovala hašení. Svým rychlým zásahem jednotky uchránily nedaleko stojící kiosek,“ dodala mluvčí. Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 6:40, jednotky jsou stále na místě.

Autor: