25. března 2018 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár v pražském hotelu má pátou oběť. Po dvou měsících zemřel Nizozemec

Hasiči evakuovali z budovy zhruba 40 osob, většinou cizince. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči evakuovali z budovy zhruba 40 osob, většinou cizince. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

PRAHA Tragický požár pražského hotelu v Náplavní ulici má další oběť, 82letého Holanďana. Na Twitteru na to upozornili pražští hasiči. V požáru došlo 20. ledna ve večerních hodinách, tragédii tedy nepřežilo celkem pět lidí a desítky dalších byly vážně zraněny. Škoda podle původních odhadů hasičů přesáhla 20 milionů korun.

„I přes hrdinskou práci pražských hasičů při požáru v hotelu Eurostars David se po dvou měsících život mého tchána, drahého manžela a pečujícího otce, bratra, strýce, dědečka, nepodařilo zachránit,“ vzkázala pražským hasičům přes Facebook nizozemka Jasper Brinkmanová.

„Dostala se k nám smutná zpráva. Po dvou měsících má požár hotelu v Náplavní ulici další oběť,“ okomentoval informaci na Twitteru Hasičský záchranný sbor Praha.

25.března 2018 v 11:39, příspěvek archivován: 25.března 2018 v 12:12

Dostala se k nám smutná zpráva. Po dvou měsících má požár hotelu v Náplavní ulici další oběť. https://t.co/H8eYy8eoWR

V pražském hotelu v Náplavní ulici vypukl požár v sobotu 20. ledna. Tragédii nepřežilo pět cizinců - dvě Jihokorejky, Němec, Němka a Nizozemec. Desítky dalších lidí byly zraněny, někteří velmi vážně. 

„Hořel celý hotel, to jsem viděl poprvé za celou svou hasičskou praxi, řekl tehdy serveru Lidovky.cz Antonín Šustr, velitel hasičské směny, který zasahoval požáru.

„Ta situace byla nepřehledná. Přijeli na místo, a opravdu hořel celý hotel, což jsem viděl poprvé za svou hasičkou praxi. Celá aula, první, druhé i třetí patro. Z oken šly plameny,“ popsal Šustr tragédii.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z celé Prahy i dobrovolní hasiči.
Vnitřek pražského hotelu Eurostars David, v němž v sobotu hořelo.

Záchranáři vyšetřili po požáru 34 lidí, které hasiči dostali z hořící budovy. V nemocnicích skončilo osm lidí. Podle mluvčí záchranné služby Jany Poštové mezi zraněnými nebyli pacienti s popáleninami - převažovaly případy, kdy se lidé nadýchali kouře. Při zásahu se zranili také dva hasiči.  Příčinou požáru mohla být závada na klimatizaci, ve hře byly ale všechny možnosti.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz