Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Požár vlaku zastavil provoz na trati v Praze. I přes silný dým se nehoda obešla bez zranění

Česko

  17:04aktualizováno  19:10
Praha - Požár motorového vlaku zastavil v sobotu odpoledne provoz na železniční trati v Praze mezi Jinonicemi a Stodůlkami. Všech 25 cestujících stihlo vlak opustit ještě před příjezdem hasičů, nikdo nebyl zraněn. Řekl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba po 90 minutách.

Požár motorového vlaku zastavil dnes odpoledne provoz na železniční trati v Praze mezi Jinonicemi a Stodůlkami. foto: Reprofoto/Twitter: Hasiči Praha

Bránil ostatním při evakuaci z hořícího letadla kvůli zavazadlu? Muže obviňují další zachránění

Hořet začalo po 15:00. „Strojvedoucí si sám všiml plamenů v motorovém prostoru vlaku a zastavil nedaleko zastávky Praha - Stodůlky. K ní pak cestující došli sami,“ uvedl mluvčí. Na místě jsou nyní vyšetřovatelé. „Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada,“ dodal Rybanský.

Požár motorového vlaku zastavil dnes odpoledne provoz na železniční trati v...
Požár motorového vlaku zastavil dnes odpoledne provoz na železniční trati v...

Vlak, který byl poškozen, znají cestující jako takzvaný Pražský motoráček. Patří Klubu železničních cestovatelů. Jezdí celoročně každou sobotu, neděli a státní svátek s výjimkou Vánoc. Jeho trasa vede po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět.

Škoda bude určena až po došetření drážním inspektorem,“ uvedli hasiči. Podle nich byl zásah komplikovaný kvůli složitému přístupu k vlaku.

08.června 2019 v 15:53, příspěvek archivován: 08.června 2019 v 17:10

Probíhají hasební práce na 2 C proudy v dýchací technice a byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

České dráhy odklání vlaky přes Smíchov. Čtyři osobní vlaky mezi Žvahovem a Zličínem byly odřeknuty. Omezení na trati by podle orientačního odhadu ČD mělo trvat asi do 21:00.

Autor: