Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jeden z největších požárů v historii Česka. Škoda za tři miliardy, haly v Boleslavi zapálil muž z Českolipska

Česko

  14:51
Škoda po lednovém požáru hal v Mladé Boleslavi je téměř tři miliardy korun. Podle policie požár založil muž z Českolipska, kterému hrozí až 15 let vězení. Oheň zasáhl průmyslové prostory v blízkosti nádraží, kde se vyrábí díly pro auta, mimo jiné také pro Škodu Auto.

Vyšetřovatelé hasičů a policie pracovali se třemi verzemi, a to úmyslným založením, nedbalostí nebo technickou závadou. Z obecného ohrožení nakonec policie obvinila pětatřicetiletého muže.

„Je podezřelý z toho, že založil požár v místě, kde byly uskladněny dřevěné palety. Plameny se rozšířily i na vedlejší výrobní a skladovací halu, kterou požár zcela zničil,“ uvedla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Pachatel může jít do vězení na tři roky až patnáct let.

Požár likvidovalo přes 100 hasičů, na několik hodin byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu. Oheň zasáhl průmyslové prostory v blízkosti nádraží, nejvíce dvě výrobní a skladovací haly, které využívá firma Grupo Antolin Turnov.

Ta vyrábí interiérové díly pro automobilový průmysl. V halách byly podle policie plastové součásti aut a linky na jejich výrobu. Požár se podařilo zlikvidovat zhruba za šest hodin.

Původní škoda byla odhadována na jednu miliardu, nakonec se vyšplhala na tři. Během požáru, který se řadí mezi nejničivější v Česku, se nikdo nezranil.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat