13. března 2012 8:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Fond si pronajal za dvakrát více kanceláře od Hadamczika

Alois Hadamczik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alois Hadamczik. | foto: ČTK

PRAHA/OSTRAVA Pozemkový fond si v centru Ostravy pronajal na dva roky kanceláře od firmy trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika za 6,6 milionů korun. Hadamczik se dobře zná s ředitelem fondu Radimem Zikou. Hrají v jednom amatérském týmu hokej.

Informují o tom Hospodářské noviny. Úředníci fondu se do budovy přestěhovali předloni na podzim a nové podmínky jsou pro úřad méně výhodné. V budově reprezentačního kouče fond platí v přepočtu na metr dvakrát více než ve starém sídle.

ČTĚTE TAKÉ:

Zika dlouhodobě přímé rozhovory odmítá, přes svou mluvčí HN vzkázal, že fond nutně potřeboval nové prostory. "Na výběr neměla žádný vliv skutečnost, kdo je vlastníkem," řekla deníku mluvčí fondu Monika Machtová. Kolik úředníků pracovalo na staré adrese a kolik jich pracuje v novém ostravském sídle, ale neodpověděla.

Zůstat mohli v původní budově

Pokud se chtěl fond přestěhovat do větších kanceláří, mohl prý zůstat v původní budově. "Dokázali bychom jim nabídnout větší prostory. Oni ale dali výpověď bez udání důvodu," řekla majitelka Sylva Zuštíková. Úřad ani nepočkal na doběhnutí smlouvy na bývalé sídlo, takže nějaký čas platil nájmy dva.

Hadamczikovy známosti

Nejde o první případ, ve kterém figuruje fond a Hadamczikovo jméno. HN před dvěma týdny uvedly, že fond si za poradkyni najal Hadamczikovu dvaadvacetiletou přítelkyni, která za poradenské služby prý může získat až 270.000 Kč ročně. V pondělí server iHNed.cz napsal, že na ekonomické poradenství si fond najímal i její matku, která loni úřadu naúčtovala 84,500 korun. Hospodaření Pozemkového fondu provázejí vážné pochybnosti.

Hadamczik rozhovor odmítl, v písemném prohlášení jen uvedl, že jeho dům zkrátka splňoval vše, co fond hledal. Například počet metrů, rozvody počítačové sítě, klimatizaci nebo prostory pro archiv. A že nehrálo roli, že se zná s ředitelem Zikou. "Cena nájmu, za který si Pozemkový fond dům pronajímá, je cena obvyklá v místě, kde se dům nachází. Předešlý nájemník platil vyšší cenu nájmu než Pozemkový fond," dodal.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

ČTK, Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.