3. října 2014 16:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poznávali jsme se, řekla Šlechtová po schůzce na Hradě. Zeman ji jmenuje ve středu

Kandidátka na ministryni pro místní rozvoj Karla Šlechtová se vydala na Pražský... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidátka na ministryni pro místní rozvoj Karla Šlechtová se vydala na Pražský... | foto: ČTK

PRAHA Prezident Miloš Zeman jmenuje Karlu Šlechtovou (nominovaná ANO) ministryní pro místní rozvoj ve středu ve 12:00. Řekl jí to na schůzce na Pražském hradě. Šlechtová setkání označila za poznávací, hlava státu se jí ptala na dosavadní kariéru, priority resortu i sny. Šlechtová nahradí Věru Jourovou (ANO), která by se měla stát eurokomisařkou.

Za jednu z priorit Šlechtová označila zachování kontinuity na ministerstvu. I proto se v nejbližších dnech sejde s Jourovou. Chce se také soustředit na evropské dotace, regionální politiku nebo práci na stavebním řádu.

Šlechtová setkání označila za poznávací, hlava státu se jí ptala na dosavadní...

Nevyloučila ani změny ve struktuře resortu. "Je možné, že časem se dostanu k tomu, že možná přeskládám některé agendy, které zůstanou na ministerstvu pro místní rozvoj, ale tak, aby opravdu dávaly smysl pro Českou republiku a pro koncepci našeho státu," řekla novinářům po schůzce s prezidentem.

Jde vám o stát, či jen o ministerstvo?

Atmosféru setkání popsala jako velice příjemnou. Šlo prý spíše o vzájemné poznávání, než o rozbor konkrétních problémů. Zemana prý zajímaly její zkušenosti jak v soukromé, tak státní sféře. "A také ho zajímala moje koncepce, koncepční myšlení, systémové myšlení, a zda mi jde o stát, či jenom o ministerstvo," dodala.

Zeman se jí ptal i na její sny, novinářům je ale neprozradila. Zároveň poznamenala, že přijetí nabídky na funkci vyžaduje velkou úvahu.

Názor

Lidovky.cz, ČTK