8. listopadu 2016 18:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bude zpívat ve Vídeňské opeře, bránil Zeman vyznamenání pro Hůlku. Ve Vídni o něm nevědí

Daniel Hůlka přebírá státní vyznamenání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Hůlka přebírá státní vyznamenání. | foto: MAFRA

PRAHA Daniel Hůlka byl 28. října oceněn prezidentem Milošem Zemanem Medailí Za zásluhy. Prezident se jej rozhodl udělit na základě pozvání Hůlky na hostování ve Vídeňské opeře. Ta prezidentovo prohlášení ale označila za nepravdivé.

Hůlkovo jméno na seznamu vyznamenaných osob vyvolalo podstatné kontroverzní ohlasy, především také proto, že je Daniel Hůlka známým a dlouholetým obdivovatelem prezidenta Zemana.

Prezident však svou volbu před občany bránil také informací, že právě Hůlka dostal příležitost, jako jeden z mála českých umělců, hostovat ve Vídeňské státní opeře. Podle informací serveru Novinky.cz se ale ukazuje, že Vídeňská opera Zemanova slova označuje za nepravdivá. „Pan Hůlka nemá v současnosti naplánováno žádné vystoupení ve Vídeňské státní opeře,“ citují Novinky.cz. mluvčí Vídeňské scény.

Zakopaným psem této dezinformace může být pouhé nedorozumění, uvedla Hůlkova manažerka Ema Krahulíková. Detaily koncertní série agentury, která Danielu Hůlkovi hostování v Rakousku, Německu a Rusku nabídla, nemůže prozatím sdělit, uvedla Krahulíková.

Nepochopení mezi zpěvákem Hůlkou a prezidentem Zemanem může být v záměně nabídky agentury na koncertní turné a nabídky přímo od Vídeňské státní opery. To ale Krahulíková dále nekomentovala.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!