Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

POZVÁNKY

Česko

VÝSTAVA

Vzácné kočkovité šelmy

JESENÍK Preparáty lva, tygra, jaguára, rysa nebo ocelota si můžete prohlédnout na výstavě, která se koná v Jeseníku. Součástí expozice jsou také lebky vzácných kočkovitých šelem a řada fotografií. Výstavu zapůjčilo Slezské zemské muzeum v Opavě, ve Vodní tvrzi Vlastivědného muzea v Jeseníku potrvá do 1. března.

PŘEDNÁŠKA

Slunce jako střapatá koule

OSTRAVA Slunce se v optické části spektra jeví jako žlutá koule, ale v jiných oblastech, například rentgenové, je střapaté. Proč tomu tak je? Dozvíte se v dnešní přednášce Vojtecha Rušina z Astronomického ústavu slovenské AV. Akce z cyklu Astronomické repetitorium se koná ve Hvězdárně a planetáriu Johanna Palisy v Ostravě od 18 hodin.

Takový obyčejný slum

LIBEREC Jak se žije v chatrčích jednoho z největších afrických slumů, Kibery? Do chudinské oblasti nedaleko keňského hlavního města Nairobi se vypravila Eva Obořilová. Její fotografie si nyní můžete prohlédnout na výstavě s názvem Takový obyčejný slum. Pořádá ji občanské sdružení Vysokoškolští humanisté a koná se v Krajské vědecké knihovně v Liberci do 29. ledna.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...