Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pracujeme hlavně v jídelně, provázel Nečas Kramářovou vilou

Česko

  15:11aktualizováno  17:35
PRAHA - Kramářova vila, sídlo premiéra, se v neděli otevřela veřejnosti. Několika desítkám návštěvníků se dlouhé čekání na sluníčku vyplatilo. Kromě prohlídky mohli lidé vidět i Petra Nečase. Ten přijel do "svého" sídla, aby se s návštěvníky pozdravil a prováděl je po premiérském sídle.

Premiér Petr Nečas přišel pozdravit návštěvníky Kramářovy vily. foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Premiérovo auta zastavilo před Kramářovou vilou chvíli po dvanácté hodině. Zprvu si Petra Nečase, který se usmíval na všechny strany, nikdo nevšiml. Cvakání fotoaparátů ale lidem napovědělo, že se něco děje.

ČTĚTE TAKÉ:

"Nemáte to jednoduché," pozdravil starší pán jako první premiéra. Pak už si Petr Nečas třásl rukou s dalšími, převážně staršími lidmi. Ti mu přáli "všechno dobré" a "aby to šlo lépe".

Premiér Kramářovou vilou proběhl dvakrát. První prohlídku narušil neustálým vtipkováním. Návštěvníci byli zrovna ve velké jídelně, kde probíhá řada vládních jednání a obědů se zahraničními delegacemi. "Takže my tady pracujeme hlavně v jídelně," smál se. Průvodkyni nevrátil slovo ani potom. "Podívejte, ten výhled na Prahu, ten je tady jedinečný," odlákal návštěvníky k otevřeným okenicím.

Premiér Petr Nečas přišel pozdravit návštěvníky Kramářovy vily.

Ještě než se přidal k další skupině, zaběhl k lavičce za Kramářovou vilou. Na té seděl starší manželský pár. Premiér je překvapil

Tady zatkli Kramáře. Tak si dejte pozor, pane premiére

"Třeba v této místnosti, kde se nyní konají tiskové konference, byl za první světové války zatčen Karel Kramář," ukazoval premiér Nečas. V dobrém ho přerušil starší pán se slovy, aby si tedy dal pozor - a rozesmál tak premiéra i účastníky prohlídky.
"To ještě Kramář nebyl předsedou vlády, tím se stal až později," reagoval Nečas.

zezadu, takže paní trochu vylekal. "Přijeli až z Moravy," vykládal pak Petr Nečas na všechny strany.

I na druhou prohlídku šel premiér s více než dobou náladou. "Nebude vám vadit, když vám budu dělat průvodce?" oslovil skupinku žen. Těm se nezdálo vhodné, aby je po vile provázel zrovna premiér. "Vždyť já jsem v podstatě veřejný majetek," uklidňoval je.

Průvodkyně se tentokrát nedala tak lehce zastínit. Skákala Nečasovi do řeči, ten pak už jen stál a poslouchal jako ostatní.

Petr Nečas se zdraví s návštěvníky Kramářovy vily.

Přestože by mohl Petr Nečas v Kramářově vile se svojí rodinou bydlet, rozhodl se, že se do vily nenastěhuje. "Když si představím naši osmiletou Marušku, jak se tady prožene s balónem," spráskl ruce. Své čtyři děti do vily ještě nevzal. "To jsem ještě nestihl při tom pracovním zápřahu, který mám, ale už mi to i vyčetly, rády by se sem podívaly," dodal.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat