4. dubna 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha 1 rozšíří každoroční audit kvůli podezřením ohledně exšéfa ODS Skály

Na úřadu Městské části Praha 1 zasahovala policie v úterý ráno. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na úřadu Městské části Praha 1 zasahovala policie v úterý ráno. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Praha 1 rozšíří každoroční audit hospodaření městské části o zhodnocení možného vlivu bývalého předsedy finančního výboru a bývalého zastupitele Martina Skály (dříve ODS). Policie ho prošetřuje kvůli podezření z toho, že bral úplatky za zprostředkování pronájmu městského majetku.

„Odmítám presumpci viny bez toho, abychom jasně věděli, co policie šetří,“ řekl na úterním jednání zastupitelstva starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Skála podle něj nebyl radním pro majetek, který o pronájmech rozhoduje. Skála ale působil v komisi pro pronájmy majetku městské části.

Obce a městské části musí audity hospodaření dělat každoročně ze zákona. Loni v listopadu radnice uzavřela smlouvu s firmou Deloitte, která loňské hospodaření prověří. „Je navrženo doplnění i o činnosti související jako je zhodnocení vlivu bývalého předsedy finančního výboru,“ řekl zástupce tajemníka Zdeněk Kovářík. Opozice navrhovala, aby byl pořízen speciální forenzní audit, který se nechává zpracovat v případě podezření.

Policie si na začátku března vyžádala na radnici některé materiály

Média posléze uvedla, že šlo o podezření související se Skálou. Ten ukončil členství v ODS a vzdal se mandátu zastupitele. Nahradil ho Tomáš Heres (ODS).

Podle šéfa státního zastupitelství Prahy 1 Jana Lelka, kterého server cituje, částka 300.000 korun od dvou podnikatelů byla Skálovi předána a další částka slíbena. Kromě něj policie stíhá dvojici podnikatelů za podplácení. Skálovi hrozí až deset let vězení, ostatním nejvýše šest.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz