Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha 3 zažaluje magistrát kvůli výstavbě na Nákladovém nádraží Žižkov

Česko

  19:24
PRAHA - Radnice Prahy 3 podá žalobu na magistrát kvůli vydanému územnímu rozhodnutí pro stavbu multifunkčního centra na Nákladovém nádraží Žižkov. Praha 3 chce u soudu dosáhnout zrušení rozhodnutí, které povolilo stavbu v severní části nádraží. Ve středu to sdělil mluvčí Prahy 3 Stanislav Kněnický.

Nákladové nádraží Žizkov foto:  František Vlček, Lidové noviny

Městská část se již v září 2012 odvolala proti územnímu rozhodnutí vydanému stavebním úřadem Prahy 3. "Radnice má k projektu společnosti Discovery Group, která chce v lokalitě postavit obchodní centrum, administrativní budovy a bytové domy, zásadní výhrady," uvedl Kněnický s tím, že podání správní žaloby bez návrhu na odkladný účinek ve středu schválila rada městské části.

ČTĚTE TAKÉ:

"Máme za to, že stavební úřad umístil stavbu nezákonně," řekl na dotaz místostarosta Ondřej Rut (Žns). "Dnešním rozhodnutím chráníme občany Prahy 3 proti neúměrnému zásahu do jejich životního prostředí," doplnil.

Magistrátní odbor výstavby a územního plánování vydal loni 15. listopadu rozhodnutí o umístění stavby, ve kterém odvolání Prahy 3 zamítl.

Naddimenzovaný projekt, tvrdí kritici

Podle radnice a dalších odpůrců z řad občanských sdružení je projekt naddimenzovaný a umístění vedle památkově chráněné budovy nádraží nevhodné. Místní Strana zelených tvrdí, že obrovská stavba zahltí už teď přetíženou oblast další dopravou a zničí unikátní biotop, v němž biologové našli 30 chráněných druhů rostlin a živočichů.

Právní žalobu musí radnice podat podle zákona do 60 dnů od rozhodnutí. Lhůta vyprší 25. ledna 2014.

Firma Discovery Group chce za 6,75 miliardy postavit velké obchodní centrum s kancelářemi, byty a parkovacími plochami. První fáze projektu se dotkne pozemků o rozloze 140.000 metrů čtverečních. V blízkosti nádraží hodlá stavět také firma Žižkov Station Development vlastněná Českými dráhami a společností Sekyra Group.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat