Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Praha 6 vyzývá rodiče, aby kvůli koronaviru týden neposílali děti do škol a školek

Jednání krizového štábu Prahy 6 foto: Facebook Praha 6

PRAHA - Vedení Prahy 6 v pátek apelovalo na rodiče, aby příští týden neposílali děti do základních a mateřských škol. Opatření by mělo omezit rozšíření koronaviru, kterým se v městské části nakazilo několik lidí, uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). Praha 6 také o víkendu všechny své školy a školky desinfikuje, zcela uzavřít se je ale nechystá.
  9:56

„Žádáme občany Prahy 6, aby nechali příští týden děti doma, aby se co nejvíc minimalizovalo riziko nákazy,“ řekl Kolář po jednání krizového štábu městské části. Radní pro školství Marie Kubíková (ODS) připomněla, že příští týden uplyne dvoutýdenní inkubační doba koronaviru pro ty občany Prahy 6, kteří se mohli při jarních prázdninách dostat do kontaktu s koronavirem.

Lékař nakažený koronavirem má být praktik ze Střešovic. Ošetřil prý až stovku pacientů

Praha 6 také přistoupí k plošné desinfekci všech svých školek a škol. Kolář vyzval ke stejnému opatření i starosty sousedních městských částí. Požádal také Magistrát hlavního města, aby desinfikoval gymnázia na Praze 6.

Mezi už oznámenými případy nakažených novým typem koronaviru jsou rodiče z Prahy 6. Třídy jejich dětí ze ZŠ Emy Destinnové a Gymnázia Nad Alejí byly v pátek poslány domů, stejně jako celá mateřská škola Terronská.

Gymnázium Nad Alejí v pátek v tiskové zprávě oznámilo, že podle vyjádření hygieniků je škola neriziková. O víkendu bude budova gymnázia celkově desinfikována a výuka bude v pondělí normálně pokračovat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!