29. března 2017 16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha 8 nařídila uzavírku cyklotrasy u hotelu Hilton

Cyklostezka (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklostezka (Ilustrační foto) | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Odbor dopravy radnice Prahy 8 nařídil uzavírku cyklotrasy A2 vedoucí severně od hotelu Hilton v Karlíně. Důvodem je špatný stav konstrukcí rampy hotelu, na které se stezka nachází. Vyplývá to z rozhodnutí odboru. Kdy bude svah opraven, zatím není jasné. Cyklisté budou muset 230 metrů dlouhý úsek objíždět.

Na špatný stav upozornil podle znění rozhodnutí statický posudek, který jej označil za špatný a stále se zhoršující. „Kdyby svah ujel a někdo na něm zrovna byl, mohlo by dojít k neštěstí a následným problémům,“ řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Cyklisté budou muset daný úsek ve směru do Libně objíždět po chodníku a následně po rampě u Negrelliho viaduktu se vrátí zpět na trasu. V opačném směru sjedou z rampy u viaduktu a do centra pojedou po silnici. Na původní trasu se vrátí u křižovatky s ulicí Ke Štvanici.

Trasa A2 patří mezi takzvané páteřní cyklotrasy a po pravém břehu Vltavy skrz centrum spojuje jižní a severní okraj města. Její součástí je například i známá a mezi Pražany oblíbená trasa v Podolí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz