Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha uzavře některé lávky přes Vltavu. První bude na řadě radotínská a Železniční most

Česko

  13:43
PRAHA - Praha urychleně zváží uzavření radotínské lávky, v prosinci plánovaně znepřístupní lávky pro pěší na Železničním mostě. Na Hlávkův most možná nebudou smět tramvaje, rozhodne se o tom v nejbližších měsících. Na nedělní tiskové konferenci to uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

Libeňský most foto: Wikimedia Commons. cs:ŠJů

Lávka nebyla v dobrém stavu, ale také nebyla havarijní, říká šéf TSK. Zprávy o ní chodily každé dvě minuty

Zároveň odmítl, že by město ohledně mostů podcenilo nebo zanedbalo situaci. Do mostních konstrukcí investovalo v letech 2014 až 2017 celkem 1,25 miliardy korun.

Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) řekla po sobotním zřícení lávky v Troji, že bude požadovat detailní prověření ostatních lávek a mostních konstrukcí v hlavním městě. „Uzavření radotínské lávky se zvažuje dlouhodobě, musí se zvážit velmi rychle,“ řekl ke stavu mostů Dolínek, který má v gesci Technickou správu komunikací.

Připomněl, že pro pěší se 15. prosince uzavře Železniční most, protože lávky pro chodce a cyklisty se budou kompletně předělávat.

Dlouhodobě nevyhovující je i stav Libeňského mostu. Podle Dolínka ale město v současné době nemůže situaci řešit, protože ministerstvo kultury doposud nerozhodlo o tom, zda je konstrukce památkou, nebo není. Náměstek prý bude rozhodnutí urgovat v pondělí dopisem.

Ve vyhovujícím stavu není ani Hlávkův most, který vede nad ostrovem Štvanice. „Může tam dojít k vyloučení tramvajové dopravy v nejbližších měsících,“ upozornil Dolínek.

U Barrandovského mostu pak město v lednu vyhlásí vítěze soutěže na diagnostiku mostu a začne se připravovat projekt jeho opravy.

Při sobotním zřícení betonové lávky se zranili čtyři lidé, z toho dva vážně.

Autor:

Mohlo by vás zajímat