Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha cvičí s Vondrou

Česko

Rudolf Blažek na obraně je pro ODS pěkný dáreček

POZNÁMKA

Vyhořelé palivo, přijel vyzbrojen Opencard v erárním hummeru vyplenit obranu...

Takhle lacině by se dalo na adresu Rudolfa Blažka pokračovat podle libosti. Smiřme se s realitou, nikoli slabomyslný ministr obrany Alexandr Vondra si jako náměstka pro vyzbrojování nevybral pražského politického ztroskotance náhodou.

Blažkovo angažmá je součástí nějakého vnitrostranického kšeftu,

ne malého. O tom, že pan Blažek je nekompetentní, přesvědčil mnohokrát i voliče, jeho angažmá je tedy hodně vysokou sázkou pana místopředsedy ODS Vondry.

Dosavadní spektakulární střety s Miroslavem Kalouskem o to, čí lidé na obraně podporovali předražené nákupy, Vondra jediným krokem vynuloval.

Občanští demokraté na tom musejí být opravdu zle, když nedokázali ani počkat na verdikt Ústavního soudu ohledně pražských voleb. Za měsíc mohlo být jasno a rizika vyplývající z Blažkova „opencardování“ na obraně mohla být nulová.

Třeba se ale mýlíme a Alexandr Vondra, informován interně z Ústavního soudu, rozjel velkolepou intriku masakrující zkorumpovanou pražskou ODS.

Případné opakované volby by, s Blažkem na obraně jako červeným hadrem, zajistily ODS jistotu, že primátora už mít nebude.

***

Blažkovo angažmá je součástí vnitrostranického kšeftu, a rozhodně ne malého a rozhodně

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...