7. září 2019 10:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Turismus na méně obvyklých místech. Dny evropského dědictví zpřístupní okolo 1100 památek či událostí

KAPLE sv..ELIÁŠE - Praha 1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy KAPLE sv..ELIÁŠE - Praha 1. | foto: Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Praha Zhruba 30 běžně neveřejných památek si budou moci návštěvníci prohlédnout v Praze. Od soboty 14. do neděle 15. září se konají Dny evropského dědictví, které si kladou za cíl podporovat turismus i na méně známých místech. Součástí jejich programu je kolem 1100 památek, atrakcí a událostí. Více o programu jednotlivých měst na webových stránkách.

Z běžně nepřístupných památek na Praze 1 se během víkendu 7. a 8. září otevře pohořelecká hradba bastion č. VIII. Návštěvníci budou mít také možnost projít na jinak uzavřenou vyhlídku na Petříně za Štefánikovou rozhlednou ze strážního domku. Vstupní prostor a schodiště zpřístupní Dům u Šturmů, interiér zámecké kaple sv. Eliáše, ve Vojanových sadech barokní kaple sv. Terezie z Avily, barokní refektář v klášteře Dominikánů u sv. Jiljí. Prostory otevřou návštěvníkům také dva paláce, Thurn-Taxisův a Žofín.

DŮM U ŠTURMŮ - vstupní prostor - Praha 1.
BASTION Č.VIII - Praha 1.

V rámci dnů evropského dědictví se otevřou dveře do památek na území pražské Troji. Zájemci si mohou prohlédnout objekty jako například Trojský pivovar, Panský statek, Osada Rybáře nebo kaple sv. Václava i kaple sv. Kláry na trojských vinicích.

Zpřístupněné budou i kostely na Praze 8. Například kostel sv. Václava, kostel sv. Vojtěcha, kostel U Jákobova žebříku nebo kostel sv. Cyrila a Metoděje. Speciální program a prohlídky si pro návštěvníky přichystal na sobotu 14. září kostel Stětí sv. Jana Křtitele. Otevřená bude i Nová Synagoga na Palmovce, Grabova vila nebo Libeňský zámek.

Program dnů evropského dědictví láká turisty i na zlevněné vstupné některých výstav nebo na prohlídky nad rámec běžného vstupného. Speciální prohlídky provedou návštěvníky třeba Havlíčkovými sady, letohrádkem Hvězda, areálem Nového židovského hřbitova v Libni nebo krytu Folimanka.

Dny evropského dědictví mají za cíl podpořit ochranu kulturního dědictví. Česká republika se jich účastní od roku 1991. Součástí události je i zvýšit povědomí o turistických možnostech jednotlivých měst. Letošní ročník začíná 7. září a končí v neděli 15. září.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč