16. března 2018 12:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha umístila kvůli velikonočním trhům na Václavské náměstí protiteroristické zábrany

Tzv. city bloky na Václavském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tzv. city bloky na Václavském náměstí. | foto: ČTK

PRAHA Kvůli bezpečnosti při pořádání velikonočních trhů nechal v pátek pražský magistrát na Václavském náměstí preventivně rozmístit protiteroristické zábrany. Řekl to mluvčí magistrátu Vít Hofman. Betonové tzv. city bloky jsou například u ústí Opletalovy ulice. V týdnu město bariéry rozmístilo také po náměstí Republiky.

Na Staroměstském náměstí jsou dlouhodobě. Umístění zábran souvisí s bezpečnostní situací ve světě a útoky, při kterých v minulých letech teroristé vjeli do davu vozem.

Magistrát nechává rozmístit zábrany od loňského roku vždy v průběhu významných svátků. Na Staroměstském a Václavském náměstí a na náměstí Republiky byly naposledy přes Vánoce. Jediným místem, kde jsou neustále, je Staroměstské náměstí. Tady jsou u ústí Pařížské ulice umístěny až do odvolání.

Instalace protiteroristických bloků na Václavském náměstí proběhla kvůli...
Protiteroristické zábrany budou v průběhu velikonočních trhů i na Václavském...

Vedení města schválilo zásady umisťování bloků, podle kterých o nich rozhoduje kancelář ředitele magistrátu. Automaticky budou rozmisťovány při vyhlášení druhého a vyššího stupně ohrožení terorismem. Bloky se mají primárně objevovat na osmi místech.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz