6. května 2014 14:42, aktualizováno  15:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha neprůhledné firmě za opencard nic nezaplatí. Projekt asi skončí

Primátor Hudeček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primátor Hudeček | foto: ČTK

PRAHA Praha nekoupí licence k opencard, chce zcela novou kartu. Hlavní město nezaplatí neprůhledné firmě eMoneyServices (EMS) stovky milionů za projekt opencard. Nesouhlasí s podmínkami, které si firma stanovila.

Praha pod vedením TOP 09 několik měsíců usilovala o odkup licencí k takzvané kartě Pražana, která slouží především jako tramvajenka. Výhradním vlastníkem práv byla firma Haguess (dnes eMoneyServices), se kterou uzavíralo smlouvy bývalé vedení města v čele s primátorem Pavlem Bémem (ODS). Město se pokoušelo z údajně nevýhodných smluv vymanit. Chtělo práva ke kartě koupit a projekt spravovat vlastními silami.

ČTĚTE TAKÉ:

Oficiálně výši částky nechce komentovat ani magistrát ani firma EMS. Společnost EMS se odmítla vyjádřit i ke stanovisku primátora Hudečka. Podle informací ČTK se hovořilo, že firma požadovala za licence částku mezi 300 a 400 miliony.

Opencard - ilustrační foto.

Opencard

Do doby, než bude mít Praha dodavatele a novou kartu, musí provoz stávající opencard zajistit EMS. Podle některých zdrojů až po dobu dvou let. Může se tak opakovat stejný scénář jako před dvěma lety, kdy radní bez řádné soutěže prodloužili smlouvu s EMS. Policie kvůli tomu stíhá část nynější i minulé rady včetně primátora Hudečka a bývalého primátora, poslance Bohuslava Svobody (ODS). Nedávno podala žádost na jejich obžalobu. V souvislosti s opencard už bylo odsouzeno pět úředníků magistrátu.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?