Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie obvinila bývalého šéfa služeb na vnitru kvůli lázním

Česko

  10:29
PRAHA - Policii v minulých dnech obvinila bývalého ředitele Zařízení služeb ministerstva vnitra Romana Fidlera. Důvodem je loňské vypovězení smlouvy na pronájem čtyř lázeňských komplexů společnosti Temparano. Mohl tím údajně způsobit škodu až 100 milionů korun. Hrozí mu za to dva až osm let vězení.

Temparano lázně foto: Lidové noviny

„Bylo zahájeno trestní stíhání jedné osoby pro porušení povinnosti při správě cizího majetku. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ oznámil deníku Právo, který o události informoval jako první, mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

VÍCE K TÉMATU:

Exšéf Zařízení služeb Fidler se stíháním nesouhlasí. Věc ale nechtěl dále komentovat. Jestli podá stížnost proti obvinění, zatím zůstává otevřené. Takové rozhodnutí prý nechá na svém advokátovi.

„Připravujeme určité kroky pro vyřešení celé situace a neradi bychom svůj postup prozrazovali předem. Stále platí, že názorový nesoulad mezi společností Temparano a ministerstvem vnitra přetrvává,“ uvedl před dvěma týdny současný ministr Milan Chovanec. V jaké fázi je nyní jednání mezi ministerstvem a firmou, není jasné.

Fidler vypověděl smlouvu společnosti Temparano loni bez souhlasu tehdejšího ministra vnitra Martina Peciny. Kvůli tomu následně přišel o místo. Resort na něj kvůli jeho kroku, jímž údajně mohl způsobit škodu až sto milionů, podal trestní oznámení. Fidler se ale už v minulosti bránil tím, že chtěl naopak státu značnou sumu ušetřit.

Smlouvu na pronájem čtyř komplexů úřad uzavřel v roce 2008 za vedení Ivana Langera. Slovenská firma dostala budovy do pronájmu na 20 let za 23,7 milionů. Už tehdy byl úřad kritizován za nevýhodný kontrakt. To někdejší vedení odmítalo.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...