Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha připravuje přijetí olympioniků na Staroměstském náměstí

Česko

  13:55
PRAHA - Vedení hlavního města se připravuje na oficiální přijetí českých olympioniků. Konat by se mělo na Staroměstském náměstí. V neděli by na náměstí mohly být při zápasu českých hokejistů umístěny rovněž velkoplošné obrazovky, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Čeští hokejisté ve středu zdolali ve čtvrtfinále Američany 3:2 a v pátek ráno budou hrát semifinálový zápas.

Slavnostní zahájení OH 2018: českou výpravu přivedla Eva Samková. foto: ČOV/Pavel Lebeda

„Chystáme oficiální přijetí sportovců na Staroměstském náměstí, které by se mělo uskutečnit v pondělí 26. února. Pokud český tým postoupí do finále, rádi bychom zprostředkovali projekci na velkoplošné obrazovce na Staroměstském náměstí,“ uvedl Hofman.

Kdo z řad sportovců by se konkrétně na náměstí dostavil, zatím není jasné. Stejně tak zatím není rozhodnuto, v kolik by se akce uskutečnila. Umístění obrazovky bude záležet na výsledku pátečního hokejového utkání.

„Prezident Miloš Zeman zatím setkání s olympioniky neplánuje,“ sdělil mluvčí Jiří Ovčáček. 

Staroměstské náměstí je tradičním místem oslav úspěchu českých sportovců. Lidé zde s hokejisty slavili například historický triumf na olympiádě v Naganu v roce 1998 nebo vítězství na mistrovství světa v roce 2010.

Autor:

Mohlo by vás zajímat