Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevyhazuj to! Praha spustila službu pro lidi, kteří se chtějí zbavit nepotřebných věcí

Česko

  16:02
PRAHA - Pražané se mohou zbavovat nepotřebných věcí na webu praho.nevyhazujto.cz, který spustilo hlavní město. Prostřednictvím této služby lidé darují jen za odvoz předměty, které mohou někomu dalšímu posloužit. V pátek o tom informoval magistrát.

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Kolem pátečních 15:00 bylo na webu v nabídce téměř 3800 předmětů v několika kategoriích, jakou je například dům a zahrada, sport a cestování nebo knihy a tisk.

Švédové musí dovážet odpad z jiných zemí. Vymysleli revoluční recyklační systém

„Doufáme, že občané tuto novou službu budou využívat, a ušetří tím životní prostředí, své peněženky a místo ve své popelnici nebo v odpadkovém koši,“ uvedla radní pro životní prostředí Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Jde o další projekt s cílem předcházení vzniku odpadů, který realizuje odbor ochrany prostředí pražského magistrátu. Praha nyní také hledá vhodné prostory k provozování Re-Use centra. V něm budou lidé fungující, ale pro ně už nepotřebné věci odkládat a jiný si je bude moci za symbolický poplatek koupit. Výtěžek z prodeje má být využit na podporu systému nakládání s opady ve městě.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...