2. listopadu 2009 8:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha ukázala nový územní plán, občané mají na připomínky měsíc

Praha - pokus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Praha - pokus | foto: Reprofoto

PRAHA Praha na jeden měsíc zpřístupňuje zájemcům koncept nového územního plánu. Vystaven bude v pracovní dny v infocentru ve Škodově paláci v Jungmannově ulici, v budově Útvaru rozvoje města (ÚRM) a neomezeně na internetu. Plán by měly zveřejnit také jednotlivé městské části. Pražané se tak mohou podívat, jaké změny se chystají v okolí jejich bydliště. Do 9. prosince mohou podávat ke konceptu připomínky a námitky.

Praha také 9. listopadu od 17:00 a 16. listopadu od 10:00 uspořádá v zastupitelském sále magistrátu na Mariánském náměstí přednášky pro veřejnost, na kterých se lidé dozví vše o konceptu územního plánu. Připomínky budou však moci podávat až na veřejném projednání, které se v zastupitelském sále uskuteční 23. listopadu od 09:00.

Nový územní plán by měl vstoupit v platnost v roce 2012, platit bude asi 15 let. Ve srovnání se současným plánem bude novinkou výšková a prostorová regulace, která by měla zajistit, aby nové stavby vzhledem k okolí nepřesahovaly přiměřenou kapacitu a výšku. Podle této regulace by nemohly být postaveny současné mrakodrapy na Pankráci.

Plán počítá například s novou trasou metra D, rozvojem tramvajových a železničních tratí. Zahrnuje výstavbu městského i pražského okruhu, rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod nebo tunelové propojení Masarykova a Smíchovského nádraží. Umožní ale i některé kontroverzní projekty, jako například výstavbu lanovek na Kavčí hory a Dívčí hrady.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
IT ADMINISTRÁTOR/IT APLIKAČNÍ INŽENÝR

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč