20. září 2017 14:46, aktualizováno  18:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ochrana proti terorismu. Praha umístila na Staroměstské náměstí betonové bloky

Protiteroristické zátarasy na Staroměstském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protiteroristické zátarasy na Staroměstském náměstí. | foto: Richard CortésLidové noviny

PRAHA Vedení hlavního města nechalo na Staroměstské náměstí z bezpečnostních důvodů nainstalovat betonové bloky. Takzvané city bloky jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí a měly by tam zůstat i příští rok, řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Město je tam nechalo umístit na podnět policistů, a to jako preventivní opatření proti teroristickému útoku vozem. Instalované bloky jsou ve vlastnictví města a jejich pořízení stálo Prahu několik desítek tisíc korun. Místo na bloky vybralo město vzhledem k tomu, že se jedná o prostor, kde se pohybuje velké množství lidí.

Městská firma Správa služeb instalovala city bloky již na Mariánské hradby, zmíněné Staroměstské náměstí a v rámci akce Birell Grand Prix Praha 2017 na Václavské náměstí. Od středy by pak měly být rovněž v Jeruzalémské a Maiselově ulici. „Opět se jedná o preventivní bezpečností opatření na doporučení policie,“ uvedl Hofman. Dalším bezpečnostním opatřením je podle něj posílení policejních hlídek ve městě, které začalo již loni.

Centrum Prahy plní protiteroristické zábrany.
Protiteroristické zátarasy na Staroměstském náměstí.

Betonové bloky jsou v ulicích kvůli teroristickým útokům vozem, ke kterým v Evropě došlo. Vozy vjeli do obyvatel mimo jiné ve Finsku, Španělsku nebo v Německu. K útoku vozem došlo i v Anglii.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz