Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 25.9.2019 12:16

Nová budova? Proč ne! Ale smysl té rezavé "lodičky" zapíchnuté vedle domu mi uniká. Kolik to rezavé monstrum bude stát? Kdo to zaplatí? Kdo se bude starat o to, aby nezkorodovalo ještě víc a nespadlo na nebohé ovčany???

F. Ogáv 25.9.2019 12:36

Jsou i tací, kterým smysl neuniká. Jinak zdravím v normalizačních časech. Tam těch otázek "kdo to zaplatí" (my pracující určitě ne) bylo hafo. Ten kdo to postaví ten to zaplatí. Asi na to má ("Kdo z vás na to má??;-)) My tady, rozhodně ne, to bývalo, že jsme všichni přispívali na samopaly do demokratické Korei.

V. Kolman 25.9.2019 13:04

Ogáve, nemluvte o normalizačních časech. Asi ani netušíte jak jsem šťastný, že jsem se dožil jejich konců. V tomto smyslu pláčete sice dobře, ale na špatném hrobě.

Raději mi odpovězte na otázku, kdo se bude o to rezavé monstrum (uznávám, že se někomu může líbit - já nejsem "futrál" vkusu) v následujících letech - desetiletích starat a kdo to nakonec bude platit. Mám silné obavy, že to dříve nebo později stejně budou "poctiví pracující tohoto státu" (abych vám udělal radost :-), protože bude nutné zajistit torzo lodi před pádem a celá stavba mezitím (možná) ikskrát změní majitele.

T. Novak 25.9.2019 13:55

Tak si vezměte příklad z tančícího domu, když vznikal, byla velká vlna nevole pražanů a dnes ho vyhledávájí cizinci a je tak nějak přirozenou součástí moderní architektury v Praze. A údržbu přirozeně dělá a platí majitel tak jako je to u všech starých činžáků i nových domů v Praze i jinde.

F. Ogáv 25.9.2019 17:07

Nemám sílu vám oponovat. Podle mne se vaše myšlenky ubírají nesprávným směrem. Když bude objekt Xx měnit majitele, je to věc jen těch majitelů (Nechápu Vaše přesvědčení, že se tak stane). Pokud na to budou mít prostředky ať mění. Proč by mělo torzo lodi padat? Jsou k tomu nějaké důvody, nebo alespoň budou? Pan arch Masák svého času navrhl plášť obch.domu Ještěd z předem zkorodovaných ocelových dílů. Je to pomalu už 50 let. Sice byla ta stavba zbourána(a je to škoda),ale nebylo to z důvodu nevhodnosti pláště budovy. Kdyby to Tesco nezbouralo, bude to funkční ještě dnes. A pokud přes to by došlo k nějaké havárii, tak to musí řešit zákon a nelze do toho míchat daňové poplatníky. Pan Novák to vystihl přesně na příkladu Tančícího domu.


Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...