9. července 2018 12:17, aktualizováno  14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šestnáct tramvají za sebou. Prahu opět stihl dopravní kolaps, oprava magistrály ochromila centrum

Dopravní kolaps na Žižkově, snímek z března 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní kolaps na Žižkově, snímek z března 2018. | foto: Yan Renelt, MAFRA

PRAHA Nepříjemné procitnutí po prodlouženém víkendu čekalo Pražany v pondělí ráno v ulicích hlavního města. Pravou část metropole od řeky Vltavy, zejména pak Žižkov a jeho okolí, totiž postihl dopravní kolaps. Způsobila jej plánovaná oprava magistrály a mimoúrovňové křižovatky Bulhar nedaleko hlavního nádraží.

Stovky metrů dlouhé kolony vozů zkomplikovaly i provoz městské hromadné dopravy. Některé autobusové a tramvajové spoje, jejichž trasy vedou kolem opravovaného místa, nabraly zhruba půlhodinové zpoždění.

„ Je to tragédie. Teď jsem prošel Seifertovou ulicí a napočítal jsem od hlavního nádraží k Olšanskému náměstí 16 tramvají za sebou,“ řekl serveru Lidovky.cz nový starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu (ODS).

09.července 2018 v 17:46, příspěvek archivován: 09.července 2018 v 17:47

⚠️ Situace v centru se bohužel stále příliš nelepší. Nejvíce postiženy jsou v tuto chvíli linky 3, 5, 6, 8, 9, 14, 16, 24 a 26. Naopak v rámci možností stabilní provoz je na linkách 1, 7, 11, 12, 17, 20, 25, 30 a 36, tedy těch, které většinou neprojíždějí centrem města. https://t.co/KQPMqe3Gl3

„Jde o pokračování problému, který vedení hlavního města v rámci dopravních řešení opakuje dál. Za každou cenu potřebovalo vše před volbami opravovat naráz bez toho, aby to bylo logicky rozfázováno,“ doplnil starosta. Doufá přitom, že v následujících dnech se dopravní stav zlepší.

„Jak jsme si katastrofálně prožili první dva dny na jaře, kdy začala rekonstrukce dolní části Husitské ulice a potom se nám to podařilo uklidnit. Tak předpokládáme, že během zítřka, pozítří by se situace měla také zklidnit,“ dodal Bellu.

Opravu Wilsonovy ulice v úseku mezi hlavním nádražím a jižní stranou Hlávkova mosta zahájila Technická správa komunikací v pondělí v ranních hodinách. Práce potrvají až do konce prázdnin.

Uzavření Husitské způsobilo dalekosáhlý dopravní masakr. Žižkováci na Facebooku...
Uzavření Husitské způsobilo dalekosáhlý dopravní masakr. Žižkováci na Facebooku...

V první fázi se obnoví část směrem k Václavskému náměstí. Silnice se uzavře postupně po jednotlivých pruzích. Ve druh etapě se zrekonstruuje úsek vedoucí k mostu. Dělníci nejprve odfrézují současný povrch a následně položí nový asfaltový povrch. Obnoveno bude také automatické zařízení na solení vozovky v zimě.

09.července 2018 v 08:18, příspěvek archivován: 09.července 2018 v 11:44

Mají na magistrátu mapu? Nebo si tam někdo plete Prešov a Prahu? Rozkopat naráz magistrálu a městský okruh, to je vyšší level "Žižkov is fu**ed"... @twipraha

Pro řidiče a cestující v Praze jde již o několikátou komplikaci spojednou s dopravou během několik dní. Kvůli opravě dálnice D5 nedaleko Prahy se již zhruba týden tvoří kolony mnohakilometrové kolony na přihlehlém Pražském okruhu. Rekonstrukce vozovky probíhá  také na Jiráskově mostě a od minulého týdne i v Dobříšské ulici. Od úterka bude opravována rovněž ulice K Barrandovu.

Žižkov a jeho přilehlé okolí stihl dopravní kolaps již letos v březnu, kdy došlo k úplnému uzavření Husitské ulice z důvodu její rekonstrukce. Tramvaje tehdy stály v koloně automobilů až hodinu.

Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky

On-line reportáž

Rozloučení s Vlastou Chramostovou
11:05
Burian vyzdvihuje její temperament, herecké umění a charakter.
11:02
Smuteční projev má právě ředitel Národního divadla Jan Burian.
11:01
Opona se zatáhla a hudba ztichla, hlásí z místa redaktor serveru Lidovky.cz Jaroslav Totušek.
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

DENÍK MÁMY: Moje práce zaplatí akorát školku
DENÍK MÁMY: Moje práce zaplatí akorát školku

Když člověk hledá, najde. A někdy vyzkoušíte to, co jste tak dlouho sháněli, ale dojde vám, že to vlastně vůbec není práce pro vás.