4. července 2009 11:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražská ČSSD ponese za Zubovou odpovědnost, říká Hašek

Poslankyně Olga Zubová (vpravo) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslankyně Olga Zubová (vpravo) | foto: ČTK

PRAHA Ti sociální demokraté, kteří navrhli poslankyni a bývalou členku Strany zelených Olgu Zubovou na páté místo pražské kandidátky ČSSD, by také měli nést osobní záruku za to, že Zubová bude po volbách spolupracovat ve sněmovně s klubem ČSSD. Novinářům to na dnešní pražské programové konferenci řekl jihomoravský hejtman a dřívější předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek.

Zubovou na páté místo kandidátky do podzimních předčasných voleb navrhla pražská organizace. O kandidátkách se bude na konferenci rozhodovat dnes odpoledne.

"To, že přichází Olga Zubová na kandidátku, je osobní odpovědnost pražské organizace, která to navrhla," řekl Hašek novinářům. Každý kraj by podle něj měl po zkušenostech z minula nést politickou odpovědnost za lidi, které navrhne na kandidátku.

V současném volebním období přišla ČSSD hned o čtyři poslance. Nejprve Miloš Melčák a Michal Pohanka podpořili vládu ODS v čele s Mirkem Topolánkem, poté vyloučila o Evžena Snítilého, který při prezidentské volbě hlasoval pro Václava Klause a loni v červnu opustil její klub poslanec Petr Wolf.

Hašek odmítl spekulovat, zda může zařazení Zubové na kandidátku stranu poškodit. "Rozhodují voliči, žádné průzkumy veřejného mínění," řekl.

ČTK