Úterý 15. června 2021svátek má Vít 27 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

ODS účtuje. Vyloučila ze strany Hrdličku, Floriána a Úlehlu

Vedení ODS dnes vyloučilo ze strany lobbistu Tomáše Hrdličku. Vyloučeni byli i poslanci Jan Florián a Tomáš Úlehla, kteří ve středu nehlasovali proti vládě Jiřího Rusnoka, čímž porušili dohodu bývalé koalice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Moucha 11.8.2013 7:40

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

Prokeši Vy jste byl osobně přítomen při tom hlasování poslaneckého klubu že můžete to co jste napsal 100% tvrdit? I v tom poslaneckém klubu a nejen v něm dochází k rozdílným názorům. To je ta demokracie o které píšete. To není jako za sociku kdy jeden něco řekl a všichni to odsouhlasili

K. Holub 10.8.2013 9:00

To s tím Klausem je finta ...

ODS rozhodila sítě a lanaří EMILa z Orlíku, bil se za Zelený, STOP00nic, ve slabší chvíli přiznal, že se mu líbí modrá ... často rudne vzteky při zmínce o Miloušovi I. ... tak kdoví ...?

D. Stirský 10.8.2013 8:41

Představme si, že by něco podobnēho

udělali třeba dva poslanci za ČSSD. V tu chvíli bychom od ODS slyšeli projevy na téma zodpovědný přístup atd.

M. Šetka 10.8.2013 8:39

dobré jméno

je samozřejmě protimluv. Myslím dobré jméno ODS. Jedním tahem odvoláme kmotra Hrdličku,leč další jestřáby si přejeme. Třeba Václava druhého. K němu pak nanominujeme na dobrá volitelná místa Pavlíka Bémů,Boriska Šťastného a pár dalších profláknutých lumpů. No a jsme ODS obrozená. Jediným dojmem z toho všeho je nauzea. Tedy pokud se z toho jeden hned nepoblije.

D. Stirský 10.8.2013 8:38

Je pravda, že ODS, aniž si to asi uvědomuje,

občas používá rétoriku reálně-socialistických komunistů: občas uspořádají ideovou konferenci (já naposledy zažil ideovou konferenci SSM na VŠ), nějaký radní představil, pokud jde o bezdomovce, akćní plán - mně se hned vybavili akční výbory Národní fronty. A ještě jedna poznámka: Zeman ve svém projevu odkazoval na Raśína: to nemusel. V tympanonu (štítu) sněmovny je nápis "Salus rei publicae suprema lex estis". Tedy blaho republiky budiž nejvyšším zákonem. Kdo nevěří, ať tam běží.

J. Kodeš 10.8.2013 8:35

Re: ODS jde od válu.

Kolik hloupostí napovídají lidé jen proto, že chtějí říct něco chytrého!

J. Kodeš 10.8.2013 8:33

Re: ODS jde od válu.

komárku,ty seš na hlavu nebo na nagyovou .

J. Kodeš 10.8.2013 8:31

Re: ODS kázala a káže pít vodu ale sama pije víno

ano je to pravda.

KUBA-exelentní vykopávač v jižních Čechách.

Klausovou cpe do Bratislavby,VK do čela ODS

Hajzl,hajzl,hajzl.Benda je po starým fousatým otci.

Kapou peníze a tituly.Taky nepije Staropramen.D.O.S.T. mu to zakázal.

J. Kodeš 10.8.2013 8:28

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

Každý ať si kope jen pod svou vinicí a zdřímne pod vlastní palmou.

lež je jako sněhová koule,čím déle ji před sebou valíš tím je větší

Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.

Kolik hloupostí napovídají lidé jen proto, že chtějí říct něco chytrého!

V. Prokeš 10.8.2013 8:27

Re: Jak někdo může napsat

Grúbře, před nedávnem jsme měli ministrem financí právníka a jak to "klapalo", že! No byl to socialista a těm český občan leccost promine, že. Růst HDP byl v té době více než 6% a přesto státní dluh narůstal, kdežto za toho Kalouska je HDP dlouhodobě 0%, celá Evropa se zmítá v ekonomické krizi a přesto jsme v rámci EU jednou z nejméně zadlužených zemí, mezi poskomunistickými zeměmi dokonce vedeme o mnoho délek. Jak je vidět podlehl jste masivní protikalouskovské rétorice, kterou tady rozpoutala levice v čele s prezidentem všech občanů Zemanem. Došlo to tak daleko, že lid český obecný svádí na Kalouska kde co, dokonce i ty povodně a nyní ta úmorná vedra. Nechcete se k nim Grúbře přidat také?

J. Blažek 10.8.2013 8:18

Re: Strana bolševického typu

Ano, příjmení jsem popletl. Nic to však nemění na faktu, že vedení ODS vyloučilo člověka, který již v té době členem ODS nebyl.

O tom, že to řekla paní Němcová referovala ČT, jestli to byla Němcová nebo Kuba není však podstatné. Prostě se vrchnosti v ODS (a možná i jinde) nějaké preferenční hlasy nelíbí, rozhodující mají být stranické sekretariáty. Vždyť ve sněmovně mohl vegetovat i Íčko Langer, ale samotní voliči ODS si to nepřáli.

Panu Hrdličkovi nikdo nedokázal, že ovlivňoval poslance Floriána a Úlehlu, jen se to povídá.

V. Prokeš 10.8.2013 8:13

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

Pane Stírský, od té doby, co jsme se vymanili z komunistické totality, a v ČR se vládne v systému parlamentní demokracie, mají strany, které se na základě svobodných voleb dostanou do parlamentu a mají více než deset poslanců, své poslanecké kluby, kde se legitimně dohaduje taktika postupu při všech hlasováních a tak tomu bylo i před hlasováním o důvěře či nedůvěře Rusnokově vládě v pos. klubu ODS, kde bylo dohodnuto, že poslanci ODS budou jako jeden muž hlasovat proti důvěře Rusnokově vládě. Florián a Úlehla rozhodnutí klubu nerespektovali i když s rozhodnutím klubu souhlasili, proto je docela normální, a udělaly by to docela jistě i jiné strany, že takovíto samorosti, kteří jsou neřízenými střelami, nemohou nadále být členy klubu ani ODS. Jestli je toto pro vás nepochopitené rozhodnutí, tak nevím co jiného by vás přesvědčilo.

A. Špronglová 10.8.2013 8:07

V personální sestavě v jaké se dnes ODS nachází

je scela jisté, že o nějakém "vyléčení" nemůže být ani řeč. Snaha zatáhnout VK do oživnutí je důkazem jejich vlastní ubohosti a bezradnosti

V. Prokeš 10.8.2013 7:56

Re: A co by se stalo, kdyby ti dva hlasovali

Pane Komárku, je docela  úsměvné, jak levicoví aktivisté zde školí z demokracie.

V. Prokeš 10.8.2013 7:54

Re: Strana bolševického typu

Pane Blažku, nějak se Vám pletou příjmení, neboť žádný Fiala z ODS nevystoupil, ale byl to poslanec Florián, který spolu s Úlehlou nehlasoval proti Rusnokově vládě. Rovněž lžete, když tvrdíte, že se paní Němcová vyjadřovala proti preferenčním hlasům, neboť to byl pan Kuba, který řekl, že ani vykroužkovaný poslanec voliči z nevolitelného místa, kterým byl onen Florián, není zárukou soudržnosti poslaneckého klubu ODS.

Nevím z čeho čerpáte přesvědčení, že ten lobista a vlivný muž z ODS Hrdlička v tom nehlasování neměl prsty. Jestli z jeho tvrzení, tak vězte, že on už napovídal tisku a médiím tolik nesmyslů, že věřit zrovna jemu nějaké tvzení není na místě. Jinak tisk také říká, že tento Hrdička má v poslední době spíše velmi dobré styky s vlivnými lidmi z ČSSD, takže i zde můžete spekulovat, že na každém šprochu je pravdy trochu.

J. Blažek 10.8.2013 7:08

Strana bolševického typu

Z bývalé KSČ prý nešlo vystoupit. To buď člen dodržoval linii a plnil povinnosti nebo byl vyloučen, případně dostal mírnější trest a byl vyškrtnut. A jak je to v ODS: Poslanec Fiala ve čtvrtek vystoupil z ODS a logicky přestal být členem, oni ho však den nato v pátek vyloučili (cha, cháá). Je zajímavé, že se jedná o člověka, který poskočil z "nevolitelného" 50. místa na kandidátce na jedno z předních míst a stal se tak poslancem. Však také "demokratka" Němcová je proti preferenčním hlasům, všechno přece ví nejlépe stranické sekretariáty a ne nějací voliči. A poslanec Úlehla byl vyloučen způsobem, který je v rozporu se stanovami ODS. A Tomáš Hrdlička hlavně kvůli podezření(!!), že navedl ty dva poslance, přičemž se ukázalo, že s nimi ani nemluvil. A tak se o něm začlo říkat, že se o komsi hanlivě vyjádřil.

J. Blažek 10.8.2013 6:56

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

No jo, ale když je potřeba, tak je taky možné se ohánět ústavou, že poslanec hlasuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Tak prý to činili Melčák a Pohanka, nyní však u Úlehly a Floriána je jinak!?

L. Velan 10.8.2013 6:32

Byla to

ukázka demokratické čistky.Odlišný názor, marš z naší pidistraničky. Ostatním bychom to omlátili o hlavu, ale nám se to zrovna teď hodí.

E. Moucha 10.8.2013 6:24

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

Milane že ti to tak nevadilo když ti dva podpořili trojkoalici. Krom toho kdo je ty tři dostal do poslanecké lavice.? Pan Kuba nebo paní Němcová? Přece voliči si je zvolili aby je zastupovali. Co když jejich krok se těm voličům zda v pořádku. Takže podle toho co jsi napsal na konci. Tak poslanec i kdyby jeho strana prosazovala co by poškozovalo ty voliče tak mají držet basu ze stranou ne z voličema. Zajímavý názor. Ještě jednou se tě zeptám. Proč ti to nevadilo u těch dvou když v klíčovém hlasování, hlasovali proti své straně a tím pádem i proti svým voličům?

E. Moucha 10.8.2013 6:13

Re: ODS jde od válu.

Zkuste si to přečíst ještě jednou hlavně ten závěr aby jste pochopil co tím paní myslela

H. Grúbr 10.8.2013 3:55

Re: Jak někdo může napsat

Vycházím z otevřených zdrojů (Jančura, CASA, T 72) a bilboardů (volební bilboard SPOZ - nemám důvod nevěřit).

Z. Diviš 10.8.2013 2:30

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

Dýchejte zhluboka,ODS se ukázala jako totalitní partaj s diktátorskými sklony.

P. Janáček 10.8.2013 0:33

přeběhlíci z čssd byli pro ods

známkou demokracie

nehlasující a člověk s jiným názorem musí být vyloučeni z matičky strany

M. Komárek 9.8.2013 23:25

Re: A co by se stalo, kdyby ti dva hlasovali

při této logice by vás klidně mohlo zítra přejet auto. Stejně už vás čeká jen stáří ...

D. Stirský 9.8.2013 23:24

A co by se stalo, kdyby ti dva hlasovali

proti vládě? Jen to, že bychom byli svědky déle trvající agónie vlády i sněmovny.

M. Komárek 9.8.2013 23:20

Re: Vlastně by to mělo být tak, že správný

a levicový poslanec by měl křeslo přenechat nějakému nezaměstnanému?

M. Komárek 9.8.2013 23:19

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

takže podle vás může jakýkoli člen svou stranu poslat do opozice, pokud ho napadne, že je to v tu chvíli správné řešení a strana na to nemá reagovat?

Umíte si představit, kolik hlasů by Florián s Úlehlou dostali ve volbách, kdyby měli ve volebním programu, že budou v klíčových hlasováních na straně socialistů?

D. Stirský 9.8.2013 23:11

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

Ale přece předčasné volby jsou opravdu - alespoň dle mého soudu - tím jediným správným řešením.

D. Stirský 9.8.2013 23:09

Vlastně by to mělo být tak, že správný

pravicový poslanec by měl věnovat celou svoji mzdu (funkční požitek) na umoření státního dluhu, neb on se vůbec nemá na stát spoléhat a požaduje levný stát. Třeba takový Benda: ten žije ze státu pomalu od doby, co odložil pemprsky.

M. Komárek 9.8.2013 23:08

Re: Já pořád nerozumím tomu, co tak

pokud nedokážete rozlišit mezi hlasováním o očkování čoklů od hlasování o důvěře vládě, tak to o vás cosi vypovídá. Pokud nevnímáte jako podraz změnu postoje oproti slíbené podpoře, tak to vypovídá již dokonale.


Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....