Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražská policie hledá lupiče, jenž brutálně napadl tři lidi

Česko

  21:41
PRAHA - Policie pátrá po lupiči, který 25. února v Praze během tří hodin brutálně napadl tři lidi a způsobil škodu za desetitisíce korun. Mladý muž postupně zaútočil na jednoho muže a dvě ženy, obě ženy jsou dodnes v nemocnici. Hledaný je ve věku mezi 25 až 30 lety, sportovní, 190 centimetrů vysoké postavy, má tmavé, až černé vlasy a hovoří česky bez přízvuku, uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Policie ČR

Policie ČR foto: Reprofoto

Policie na svém webu zveřejnila videozáznamy z bezpečnostních kamer, které dva útoky zaznamenaly. Muži hrozí za loupež až deset let vězení.

Poprvé zaútočil ve večerce ve Štúrově ulici. Nejprve se tvářil jako běžný zákazník, který si chce koupit několik lahví alkoholu, ale když vietnamský prodavač otevřel pokladnu, několikrát ho udeřil pěstí do obličeje a snažil se získat peníze. Vietnamci se podařilo utéct z prodejny a venku začal volat o pomoc, lupič v tomto případě utekl bez jediné koruny. I tak ale způsobil škodu na zboží za 15 000 korun.

Podruhé hledaný násilník zaútočil o tři čtvrtě hodiny později ve stejné ulici, tentokrát ale v čínské restauraci. Zmlátil vietnamsky hovořící servírku, které vyrazil několik zubů, a uloupil z pokladny 45 000 korun. Pak utekl.

Útočník napadl také ženu, kterou předtím sledoval

Potřetí útočil chvíli před 19:00 v Libušské ulici, kde na chodníku napadl nic netušící ženu, kterou chvíli před tím sledoval. "Poškozenou nejprve uchopil zezadu kolem krku a srazil ji na zem. Tam napadenou popadl za hlavu, se kterou jí několikrát doslova praštil o chodník. Poté začal lomcovat a házet s celým jejím tělem zprava doleva, mlátit ji hlava nehlava pěstí a kopat do ní," popsal situaci Hulan.

Útočník podle něj od násilí upustil až ve chvíli, kdy se zmocnil ženiny kabelky, v níž měla dva mobilní telefony a peněženku s několika tisíci v hotovosti. Žena tak utrpěla materiální škodu 15 000 korun.

Případ vyšetřují kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, svědci se mohou obrátit na linku 158.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...