Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dezinfekce prostor a zásobníky s gely. Pražské letiště zintenzivnilo opatření vůči koronaviru

Letiště Václava Havla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Václava Havla. | foto:  František Vlček, MAFRA

Praha Pražské letiště ve čtvrtek zintenzivnilo opatření kvůli šíření koronaviru. Navýšen byl počet informačních tabulí upozorňujících na rizika, byl zvýšen počet zásobníků s dezinfekcí a častěji jsou dezinfikovány brány a přepážky.

Zaměstnanci cíleně kontrolují cestující, a to nejen na příletech z Číny, ale i po letišti. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí letiště Kateřina Pavlíková. Provoz všech letů pokračuje beze změn.

Letiště zavedlo preventivní opatření už v minulých dnech. Pro pasažéry, kteří pociťují příznaky nemoci, je k dispozici stálá lékařská služba. Lety z Číny jsou odbavovány pouze na dvou k určených branách, které podléhají zvýšeným hygienickým opatřením, dezinfikují se po každém letu. To platí i pro brány jiných mezikontinentálních letů. Dezinfikovány jsou i odbavovací přepážky a po letišti je rozmístěno přes 60 zásobníků s gely.

V prostorách letiště jsou tabule, které informují cestující o tom, jak postupovat v případě, že na sobě pozorují příznaky onemocnění a přiletěli z oblasti ohniska nákazy. Zaměstnanci také cíleně sledují cestující, u kterých se projevují příznaky nemoci, ty následně odkazují na lékařskou službu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek uvedl, že v pondělí možná navrhne vládě v souvislosti s obavou z šíření koronaviru dočasně zakázat veškeré lety z Číny do Česka. Zatím všechny lety fungují standardně.

Koronavirus se začal šířit z čínského Wu-chanu. Celosvětově je kolem 8100 případů onemocnění, většina v Číně. Nemoci podlehlo přes 170 lidí.

Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...