Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dezinfekce prostor a zásobníky s gely. Pražské letiště zintenzivnilo opatření vůči koronaviru

Letiště Václava Havla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Václava Havla. | foto:  František Vlček, MAFRA

Praha Pražské letiště ve čtvrtek zintenzivnilo opatření kvůli šíření koronaviru. Navýšen byl počet informačních tabulí upozorňujících na rizika, byl zvýšen počet zásobníků s dezinfekcí a častěji jsou dezinfikovány brány a přepážky.

Zaměstnanci cíleně kontrolují cestující, a to nejen na příletech z Číny, ale i po letišti. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí letiště Kateřina Pavlíková. Provoz všech letů pokračuje beze změn.

Letiště zavedlo preventivní opatření už v minulých dnech. Pro pasažéry, kteří pociťují příznaky nemoci, je k dispozici stálá lékařská služba. Lety z Číny jsou odbavovány pouze na dvou k určených branách, které podléhají zvýšeným hygienickým opatřením, dezinfikují se po každém letu. To platí i pro brány jiných mezikontinentálních letů. Dezinfikovány jsou i odbavovací přepážky a po letišti je rozmístěno přes 60 zásobníků s gely.

V prostorách letiště jsou tabule, které informují cestující o tom, jak postupovat v případě, že na sobě pozorují příznaky onemocnění a přiletěli z oblasti ohniska nákazy. Zaměstnanci také cíleně sledují cestující, u kterých se projevují příznaky nemoci, ty následně odkazují na lékařskou službu.

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek uvedl, že v pondělí možná navrhne vládě v souvislosti s obavou z šíření koronaviru dočasně zakázat veškeré lety z Číny do Česka. Zatím všechny lety fungují standardně.

Koronavirus se začal šířit z čínského Wu-chanu. Celosvětově je kolem 8100 případů onemocnění, většina v Číně. Nemoci podlehlo přes 170 lidí.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...