Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražské ulice bude uklízet firma Jana Kočky, přijde si na stamiliony

Česko

  12:48
PRAHA - Společnost Pražské služby, vítěz tendru na údržbu pražských ulic, si za stamiliony najala jako subdodavatele firmu Jana Kočky.

Jan Kočka po on-line rozhovoru pro Lidovky.cz foto: František VlčekLidové noviny

Pražské služby, které vyhrály téměř devítimilardový tendr na údržbu silnic v metropoli, uzavřely subdodavatelskou smlouvu s další společností.

Firma Prostor, kterou nyní vede syn tradičního pořadatele Matějské pouti Jan Kočka, se tak dostala k zakázkám za zhruba padesát milionů ročně. Ke konkrétním závazkům, které plynou ze smlouvy se ale ani jedna strana nechce vyjádřit.

"Podle našich právníků je ve smlouvě klauzule o mlčenlivosti. Nelíbí se mi ale, že mě zatahujete do nějakých podobných úvah. Za sebe mohu říct, že jsme jen rádi, že můžeme Praze pomoct,"  řekl serveru Týden.cz Kočka.  Stejně reagovali také zástupci Pražských služeb.

Mluvčí TSK již koncem července na dotaz ČTK řekl, že TSK a Pražské služby smlouvu podepsaly 31. května a od 1. června zajišťují Pražské služby údržbu. Využití subdodavatelů je podle něj možné. "Seznam subdodavatelů je součástí smlouvy s Pražskými službami," uvedl tehdy.

Jan Kočka je bratrem Václava Kočky mladšího, kterého v  roce 2008 v pražské restauraci Monarch zavraždil hoteliér Bohumír Ďuričko.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat