Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražské ulice bude uklízet firma Jana Kočky, přijde si na stamiliony

Česko

  12:48
PRAHA - Společnost Pražské služby, vítěz tendru na údržbu pražských ulic, si za stamiliony najala jako subdodavatele firmu Jana Kočky.

Jan Kočka po on-line rozhovoru pro Lidovky.cz foto: František VlčekLidové noviny

Pražské služby, které vyhrály téměř devítimilardový tendr na údržbu silnic v metropoli, uzavřely subdodavatelskou smlouvu s další společností.

Firma Prostor, kterou nyní vede syn tradičního pořadatele Matějské pouti Jan Kočka, se tak dostala k zakázkám za zhruba padesát milionů ročně. Ke konkrétním závazkům, které plynou ze smlouvy se ale ani jedna strana nechce vyjádřit.

"Podle našich právníků je ve smlouvě klauzule o mlčenlivosti. Nelíbí se mi ale, že mě zatahujete do nějakých podobných úvah. Za sebe mohu říct, že jsme jen rádi, že můžeme Praze pomoct,"  řekl serveru Týden.cz Kočka.  Stejně reagovali také zástupci Pražských služeb.

Mluvčí TSK již koncem července na dotaz ČTK řekl, že TSK a Pražské služby smlouvu podepsaly 31. května a od 1. června zajišťují Pražské služby údržbu. Využití subdodavatelů je podle něj možné. "Seznam subdodavatelů je součástí smlouvy s Pražskými službami," uvedl tehdy.

Jan Kočka je bratrem Václava Kočky mladšího, kterého v  roce 2008 v pražské restauraci Monarch zavraždil hoteliér Bohumír Ďuričko.

Autoři: ,