Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražskou kolej Hvězda hlídá nově ochranka. Má zabránit sexuálním útokům

Kolej Hvězda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolej Hvězda | foto: MAFRA

PRAHA Noční vrátné na koleji Hvězda v Praze vystřídali hlídači bezpečnostní agentury. Karlova univerzita se k tomuto kroku uchýlila po incidentech s exhibicionisty, kteří obtěžovali místní studentky. Střežit budou nejen budovu koleje, ale i její okolí. Školu ročně vyjdou na milion a půl korun.

Zaměstnanci bezpečnostní agentury SBS Transfin působí na koleji Hvězda, kde přes noc střídají vrátné, od začátku ledna. „Jde o šest lidí na tři vrátnice, aby se prostřídali,“ popsala vedoucí koleje Hvězda Jitka Čádová serveru iDNES.cz, který o případu informoval jako první.

Služba hlídačů probíhá od sedmé hodiny večerní do sedmé hodiny ranní. V popisu práce mají vedle ostrahy budovy a jejího okolí i vydávání klíčů od sociálních místností.

Karlova univerzita s agenturou podepsala roční kontrakt ve výši 1,6 milionu korun. Podle informací serveru bylo kvůli tomu propuštěno osm vrátných, z jejichž platů jsou noční strážní placeni. Ochranka by na koleji měla zůstat natrvalo.

Policie varuje studentky, že v okolí koleje došlo v minulosti k několika...
Kolej Hvězda mají chránit nově nainstalované halogenové lampy a kamery.

Zvýšená ostraha se netýká koleje Větrník, kde loni neznámý muž napadl mladou dívku. „Přímo na koleji Na Větrníku je umístěna služebna městské policie, proto o angažování bezpečnostní agentury na této koleji aktuálně neuvažujeme,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí univerzity Václav Hájek.

Okolí Hvězdy patří dlouhodobě k problémovým. Studentky se tam v posledních letech kvůli výskytu exhibicionistů a několika sexuálním útokům necítí bezpečně. Městská policie proto před několika měsíci posílila v oblasti hlídky. Nainstalovány byly rovněž halogenové lampy a bezpečnostní kamery.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...