Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražský kriminalista se podílel na podvodech za 100 milionů

Česko

  11:00aktualizováno  12:17
PRAHA - Policejní inspekce zadržela pražského kriminalistu, který se podle ní podílel na podvodu za 100 milionů korun. Spolu s ním byl zadržen i další muž. Ten podle policejní inspekce navedl policistu k prověření majitelů pozemků, o které měl zájem. Za to mu údajně slíbil peníze.

Policista pak prý padělal občanský průkaz a také plné moci, které jeho údajnému spolupachateli pomohly k prodeji cizích pozemků. Státní zástupce oba muže obvinil, v současné době jsou ve vazbě.

Muž chtěl podle inspekce těžit z pozemků v lukrativní části Prahy - Dubeč a Dolní Měcholupy. "Zfalšované dokumenty byly použity ke zprostředkovatelské smlouvě k prodeji pozemků v hodnotě přibližně 100 milionů korun," sdělila mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Inspekce policistu podezírá z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněného nakládání s osobními údaji, pomoc k podvodu a pomoc k padělání a pozměňování veřejné listiny. Údajný spolupachatel je podezřelý z trestného činu pomoc k podvodu, pomoc k padělání a pozměňování veřejné listiny, návod ke zneužívání pravomoci veřejného činitele a návod k neoprávněnému nakládání s osobními údaji.

"Státní zástupce návrh na zahájení trestního stíhání akceptoval, zahájil trestní stíhání a oba podezřelí jsou stíháni vazebně," doplnila Lídlová s tím, že ředitel pražských policistů byl o zadržení svého podřízeného informován.

Minulý pátek policejní inspekce zadržela jiné dva pražské policisty. V listopadu údajně vybírali v Praze a ve Středočeském kraji pokuty od řidičů a peníze si nechávali pro sebe. Zadržení jsou podezřelí z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatku, porušování služebních povinností a porušování povinností dozorčí služby ve spolupachatelství.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...

Mohlo by vás zajímat