Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Práce na novém úseku Pražského okruhu mohou pokračovat, soud zamítl námitky

Česko

  12:28
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) si může připsat další dílčí vítězství v dlouholeté přípravě jihovýchodní části Pražského okruhu. Krajský soud v Ostravě zamítl žalobu dvou spolků a dvou fyzických osob proti územnímu rozhodnutí na budoucí úsek mezi dálnicemi D1 a D11. Státní silničáři plánují ještě letos získat stavební povolení a zahájit výběrové řízení na zhotovitele.

Pražský okruh (ilustrační snímek) foto: Jindřich MynaříkMAFRA

Deník MF DNES to zjistil z úřední desky soudu. Proti žalobě protestovaly dvě fyzické osoby a dva spolky. Jedním z nich je spolek Za lepší Chabry, jejímž členem je mimo jiné současná starostka Dolních Chabrů Kateřina Šilhová Šafránková. Podle spolku bylo územní rozhodnutí vydáno na základě nedostatečných podkladů. Soud v Ostravě ale tyto i další námitky ostatních žalobců zamítl.

„Pokračuje tak příprava této klíčové stavby. Aktuálně probíhá majetkoprávní příprava, v červnu tohoto roku podáme žádost o stavební povolení a na konci roku 2023 chceme zahájit výběrové řízení na zhotovitele,“ potvrdil generální ředitel ŘSD Radek Mátl na Twitteru.

Stavba bezmála 13 kilometrů dlouhého úseku dálnice D0 má podle aktuálních plánů začít v roce 2024. Komunikace odvede tranzitní dopravu z Jižní spojky a dalších částí hlavního města. Především pak z oblasti Spořilova, kudy nyní tranzitní doprava projíždí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Územní rozhodnutí na úsek 511 Běchovice – D1 vydal stavební úřad Prahy 22 v červenci 2020. Proti tomu se sešlo několik desítek námitek. Některé z nich se týkaly systémové podjatosti pražského magistrátu, který měl o odvoláních rozhodnout. Ministerstvo pro místní rozvoj proto rozhodlo o přesunu spisu na Krajský úřad Jihočeského kraje, který následně územní rozhodnutí potvrdil.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!