24. června 2015 9:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražský soudce ukradl v MHD peněženku. Posadí se na lavici obžalovaných?

Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudcovské kladívko (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Protikorupční policie chce obžalovat pražského soudce, který v únoru v pražském autobuse ukradl peněženku jiného cestujícího. Žalobkyně může návrh zamítnout, soudce už na svůj post rezignoval.

„Minulý týden jsme na státní zastupitelství v Praze 5 podali návrh na obžalobu na tohoto muže,“ řekl v mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej deníku Právo, který na případ upozornil jako první. Soudce pražského městského soudu chtějí kriminalisté stíhat za pokus o krádež a neoprávěné opatření platebního prostředku. Hrozí mu dvouleté vězení. 

Źalobkyně Kateřina Štrejtová by o přijetí žaloby měla rozhodnout do konce června. Teoreticky možné podle ní také je, že návrh protikorupčních detektivů odkloní. „Můžu to i podmíněně zastavit nebo udělat dohodu o narovnání o vině a trestu. Ještě prozatím nevím, pro kterou z těchto možností se rozhodnu,“ uvedla.

Obviněný již na svůj post po pěti letech ve funkci rezignoval, k činu se údajně také přiznal. Soudcovský talár svlékne k poslednímu červnu, sám však před soudem nakonec skončit nemusí. Fakticky totiž žádnou škodu nezpůsobil. 

Předseda pražského městského soudu Libor Vávra už dříve řekl, že se jeho podřízený peněženku nejspíš nesnažil ukrást kvůli zisku. Podle deníku Právo je tedy možné, že má problém s kleptomanií.

rozMichaela Rozšafná
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...